The Riftbreaker zielony teren

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Polski action RPG The Riftbreaker z datą premiery. Trailer prezentuje soczysty gameplay

EXOR Studios poinformowało, że gra The Riftbreaker zadebiutuje 14 października. Do zapowiedzi dołączono krótki, ale treściwy trailer z gameplayem.

The Riftbreaker jest połączeniem RPG akcji, survivalu i gry o budowaniu bazy. Za stworzenie produkcji odpowiada szczeciński zespół EXOR Studios. Twórcy ogłosili, że tytuł zadebiutuje na PC już 14 października.

W RPG-u wcielimy się w rolę uczonej, która wsiądzie na mecha i trafi do obcego wymiaru. Głównym zadaniem gracza będzie kolonizacja obcej planety. Zbudujemy bazę i stworzymy szczelinę umożliwiającą kontakt nieznanego świata z Ziemią. Prócz walki z obcymi istotami ważne będą eksploracja terenu i zbieranie surowców. W opisie The Riftbreaker czytamy:

Planeta Galatea 37 znajduje się w pasie Sycorax w galaktyce Drogi Mlecznej. Skany dalekiego zasięgu wykazały że planeta nadaje się do kolonizacji. Nowy świat wydaje się być bogaty w surowce i rzadkie minerały, występujące we wszelkich zakątkach planety. Nieznane gatunki fauny i flory zaskoczą Cię podczas eksploracji zróżnicowanych biomów. Buduj posterunki w ważnych lokacjach, by zapewnić sobie szybki dostęp do surowców, lokacji, czy też ochronę przed nieprzyjaznymi warunkami pogodowymi.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda polska produkcja, koniecznie obejrzyjcie poniższy trailer. Uwagę przyciąga przede wszystkim dynamizm rozgrywki, efekty specjalne i zróżnicowanie map. Oprawa wideo prezentuje się nieźle. Gra bazuje na najnowszej wersji silnika Schmetterling 2.0, stworzonego od podstaw przez EXOR Studios. Wcześniej na engine’ie powstał X-Morph: Defense czy chociażby Zombie Driver.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się