The Last Of Us na Unreal Engine 4? Tak mogłaby wyglądać gra

The Last Of Us na Unreal Engine 4? Tak mogłaby wyglądać gra
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS3 PS4

Jeden z grafików przedstawia własną wizję The Last Of Us.

Naughty Dog stworzyło jedną z najlepszych gier ostatnich lat i naprawdę szkoda, że możemy w nią zagrać jedynie na PlayStation 3 oraz PlayStation 4. W oczekiwaniu na drugą część, która nie została jeszcze potwierdzona, lecz raczej jest to kwestią czasu, możemy spojrzeć na kolejną przeróbkę jedynki na silnik Unreal Engine 4 (poprzednia do przypomnienia w tej wiadomości). Tym razem wziął się za to Jeffy Zachariah, który projektował poziomy do takich gier jak Dear Charlotte, Adam oraz Siege of Iniola.

Grafik postanowił przełożyć na Unreal Engine 4 znaną z The Last Of Us lokację z autostradą. Jak jednak zaznacza, nad wszystkim pracował samodzielnie, zatem nie był w stanie oddać w pełni klimatu produkcji od Naughty Dog i postawił na własną koncepcję. Mimo wszystko końcowy efekt wygląda naprawdę nieźle, zatem zapraszamy do poniższej galerii, gdzie najpierw znajdziecie pracę Jeffy’a, a na samym końcu screen z The Last Of Us, na którym artysta się wzorował.

Pod galerią wrzucamy również filmik z portfolio projektanta, na którym również znajdziecie omawianą przeróbkę The Last Of Us, tyle że w ruchu.

The Last of Us 2 to prawie pewniak

Powstanie The Last of Us 2 jest raczej kwestią czasu, choć Wściekłe Psy nigdy nie potwierdziły niczego oficjalnie. Wspominano jednak o chęci kontynuacji hitu półsłówkami przy okazji licznych wywiadów. Na początku kwietnia padło konkretne zapewnienie, że deweloper będzie grzebał przy The Last of Us 2 po zakończeniu prac przy Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Jak pisze serwis Gamesradar, Neil Druckmann oraz Bruce Straley pracowali nad różnymi pomysłami odnośnie marki The Last of Us, lecz wszystko zostało przerwane ze względu na Uncharted 4. Przerwane, lecz nie zapomniane.

Naszym następnym celem jest fabularne DLC do Uncharted 4, a później, gdy tylko będziemy posiadać wystarczające zasoby, wskrzesimy wszystkie prototypy (odnośnie The Last of Us) – zobaczymy na czym stoimy, jak sprawują się zespoły, czym są podekscytowane i zaczniemy pracę – zaznacza Neil Druckmann.

Uncharted 4 sugeruje powstanie The Last of Us 2?

Gracze odnajdują w Uncharted 4 coraz to nowsze easter eggi, m.in. takie, które nawiązują właśnie do The Last of Us. Pierwszym znaleziskiem jest zawieszka z symbolem, który fani TLoU na pewno skojarzą. Na odwrocie wygrawerowano natomiast słowo Druckley, stanowiące kombinację nazwisk twórców zarównoUncharted 4 jak i The Last of Us (Neil Druckmann oraz Bruce Straley). Jak wygląda naszyjnik i gdzie go znaleźć? Prezentuje to poniższy filmik.

Na drugim materiale zobaczycie z kolei (baz spoilerów) jeszcze ciekawszego easter egga. To plakat mogący zwiastować coś, co otrzyma nazwę The Last of Us: American Daughters. Nowa gra? Sądząc po logo w prawym dolnym rogu postera raczej będziemy mieli do czynienia z komiksem. Dark Horse Comics wypuściło już przecież The Last of Us: American Dream, którego akcja dzieje się jeszcze przed historią, którą przeżyliśmy w grze.

Plakat The Last of Us: American Daughters pokazuje młodą dziewczynę w ciąży z maską przeciwgazową na twarzy (czyżby Ellie?). Niewykluczone, że jest to właśnie okładka przyszłego komiksu, który przedstawi całkowicie nową przygodę serii.

Kto wie, może taki komiks byłby wypuszczony przy okazji promocji gry The Last of Us 2, czego z całego serca sobie i Wam życzymy. To przecież nie może się skończyć na jednej grze!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie