Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

The Last of Us 2 – update wprowadzi nowy poziom trudności

W poniedziałek Naughty Dog powiększyło listę trofeów dostępnych w grze. Fani niewyobrażalnie trudnych rozgrywek będą zadowoleni.

Wygląda na to, że już wkrótce The Last of Us 2 otrzyma nową aktualizację, wraz z którą w produkcji zawita Grounded Mode i dwa nowe trofea.

Grounded Mode pojawił się w pierwszej części TLoU po jako rozszerzenie. Tryb ten znacznie zwiększał siłę obrażeń zadawanych przez przeciwników, usuwał opcję nasłuchiwania i minimalizował zapasy dostępne w świecie gry. Nie wiadomo, czy w drugiej części produkcji Grounded będzie działał w ten sam sposób – wiadomo jednak, że Naughty Dog nie planuje żadnych DLC do sequela, co może sugerować, że tryb zostanie udostępniony jako aktualizacja.

Przejście tytułu w Grounded nagrodzi gracza odznaczeniem Dig Two Graves. Oprócz tego zostanie wprowadzone trofeum You Can’t Stop This, które można zdobyć, nie ginąc ani razu (Permadeath setting).

Jeśli chodzi o inne ciekawe wiadomości dotyczące TLoU 2, to ostatnio pisaliśmy chociażby o rejestrowaniu dźwięków, które wykorzystano w produkcji. Twórcy użyli niekonwencjonalnych sposobów – w ruch poszły cytrusy, owsianka i butla gazowa. Musicie to zobaczyć.

The Last of Us Part II zadebiutowało 19 czerwca wyłącznie na PS4. Druga odsłona serii okazała się jeszcze większym arcydziełem niż poprzedniczka z 2013. Tytuł szybko podbił serca graczy i krytyków, zbierając bardzo pozytywne oceny i stając się w ciągu pierwszych kilku dni od premiery najszybciej rozchwytywanym exclusive’m dla PS4 w historii konsoli. Naszą recenzję produkcji możecie przeczytać tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się