The Last of Us 2 to nie ostatnia odsłona serii? „To dopiero początek”

0 komentarzy

Zanosi się na to, że The Last of Us Part 2 nie było pożegnaniem z uniwersum. Kompozytor zapowiada, że na dwóch grach się nie skończy.

Najnowsza superprodukcja Naughty Dog to chyba najlepsze możliwe pożegnanie z PlayStation 4. Choć zdanie graczy odnośnie fabuły TLOU2 są dość podzielone, to grze nie można odmówić dobrej rozgrywki i oszałamiającej oprawy audiowizualnej.

Za muzykę w The Last of Us Part 2 częściowo odpowiadał Gustavo Santaolalla, którego fani serii mogą kojarzyć ze skomponowania fenomenalnej ścieżki dźwiękowej do pierwszej odsłony serii.

Niedawno tytuł ten zdobył sporo nominacji do The Game Awards 2020, w tym właśnie za muzykę. Kompozytor oczywiście pochwalił się osiągnięciem na swoim Twitterze i zapowiedział, że „to dopiero początek”.

Właściwie nikt chyba nie myślał o tym, że TLOU2 miałoby być ostatnią grą w postapokaliptycznym uniwersum Naughty Dog. Marka ma zbyt duży potencjał, aby tak po prostu ją odpuścić. Poza zapowiadanym od dawna trybem multiplayer z pewnością zobaczymy jeszcze nowe gry z epidemią maczużnika w tle.

Pozostaje tylko pytanie, czy będzie to bezpośrednia kontynuacja, czy spin-off z innymi bohaterami. Historia Ellie zyskała otwarte zakończenie, choć chyba najlepiej byłoby zostawić ją w spokoju. Niektórych wątków lepiej nie kończyć.

Oczywiście Santaolalla nie musi współpracować z Naughty Dog przy kolejnym TLOU. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skomponował muzykę do nowego Uncharted lub zupełnie świeżej marki od ND.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się