Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Last of Us 2 to nie ostatnia odsłona serii? „To dopiero początek”

Zanosi się na to, że The Last of Us Part 2 nie było pożegnaniem z uniwersum. Kompozytor zapowiada, że na dwóch grach się nie skończy.

Najnowsza superprodukcja Naughty Dog to chyba najlepsze możliwe pożegnanie z PlayStation 4. Choć zdanie graczy odnośnie fabuły TLOU2 są dość podzielone, to grze nie można odmówić dobrej rozgrywki i oszałamiającej oprawy audiowizualnej.

Za muzykę w The Last of Us Part 2 częściowo odpowiadał Gustavo Santaolalla, którego fani serii mogą kojarzyć ze skomponowania fenomenalnej ścieżki dźwiękowej do pierwszej odsłony serii.

Niedawno tytuł ten zdobył sporo nominacji do The Game Awards 2020, w tym właśnie za muzykę. Kompozytor oczywiście pochwalił się osiągnięciem na swoim Twitterze i zapowiedział, że „to dopiero początek”.

Właściwie nikt chyba nie myślał o tym, że TLOU2 miałoby być ostatnią grą w postapokaliptycznym uniwersum Naughty Dog. Marka ma zbyt duży potencjał, aby tak po prostu ją odpuścić. Poza zapowiadanym od dawna trybem multiplayer z pewnością zobaczymy jeszcze nowe gry z epidemią maczużnika w tle.

Pozostaje tylko pytanie, czy będzie to bezpośrednia kontynuacja, czy spin-off z innymi bohaterami. Historia Ellie zyskała otwarte zakończenie, choć chyba najlepiej byłoby zostawić ją w spokoju. Niektórych wątków lepiej nie kończyć.

Oczywiście Santaolalla nie musi współpracować z Naughty Dog przy kolejnym TLOU. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skomponował muzykę do nowego Uncharted lub zupełnie świeżej marki od ND.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się