The Last of Us 2 – premiera w lutym 2020 roku, twierdzi Ellie

Naughty Dog oraz Sony nie ujawnili póki co, kiedy nastąpi premiera The Last of Us 2, lecz możemy szykować się na luty. Wygadała się aktorka, która wciela się w Ellie.

Ashley Johnson to osoba, która wciela się w postać Ellie w TLoU 2. Podczas niedawnego wywiadu (wideo poniżej) została ona zapytana o to, kiedy gra zostanie wydana i choć prowadzący nie spodziewał się odpowiedzi i od razu zmienił wątek, Ashley zdążyła powiedzieć: sądzę, że wychodzi w lu… 

The Last of Us 2 – premiera. Nie pierwszy raz słyszymy o lutym

Choć Ashley Johnson nie dokończyła słowa luty, zapewne chodziło właśnie o ten miesiąc (sami posłuchajcie, przewijając poniższy materiał na 1:07:03).

O lutym mówił też wcześniej Jason Schreier z Kotaku, który należy do jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy naszej branży. Jeszcze przed oficjalnym ujawnieniem daty premiery Death Stranding pisał on na Twitterze:

Wygląda na to, że premiera Death Stranding została ustawiona na listopad. The Last of Us 2 zaplanowano również na jesień 2019 r., ale właśnie usłyszałem, że gra została przesunięta na początek 2020 r., prawdopodobnie luty? Tak czy inaczej, dziki rok na PS4.

The Last of Us 2 będzie zatem wielkim pożegnaniem z PlayStation 4, jeśli chodzi o gry ekskluzywne. Premiera w lutym jest jak najbardziej sensowna, ponieważ później Sony będzie się chciało skupić na promocji PS5, która zadebiutuje najprawdopodobniej pod koniec 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.