The Last of Us 2 – premiera. Deweloper chce już zakończyć prace nad grą

Premiera TLoU 2 na PS4 będzie wielkim wydarzeniem w świecie gier. Naughty Dog sugeruje na Twitterze, że prace zmierzają ku końcowi, lecz żeby dopiąć produkcję, deweloper poszukuje dodatkowych rąk do pracy.

The Last of Us 2 to jedna z ostatnich wielkich gier na PlayStation 4, lecz wciąż czekamy na najważniejsze – ogłoszenie daty premiery. Tymczasem Naughty Dog wrzuca na Twittera wpis, w którym reżyser gry, Anthony Newman, przedstawia liczne oferty pracy. Jak dodaje, nowi pracownicy są poszukiwani, aby pomóc zakończyć tę grę.

The Last of Us 2 – premiera w tym roku?

Z jednej strony otrzymujemy sugestię, że prace nad TLoU 2 zmierzają ku końcowi, a z drugiej strony deweloperzy poszukują koordynatora operacji administracyjnych, artysty środowiskowego, animatora przerywników filmowych, animatora walki wręcz czy projektanta poziomów. To tylko niektóre z wolnych stanowisk. Wygląda to tak, jakby sporo było jeszcze do zrobienia, a rychła premiera to tylko mrzonki.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że prace we wspomnianych obszarach mogą być niemal na finiszu, a Naughty Dog po prostu szuka nowych osób, które wypełnią wakaty po pracownikach, którym skończyły się kontrakty. Deweloper prawdopodobnie stara się wzmocnić te jednostki, by pomogły doszlifować produkcję. Możliwe jest również, że nowi rekruci zostaną zatrudnieni głównie po to, by pomóc Naughty Dog w nowym projekcie, lecz zanim się za niego wezmą, będą pomagać w zakończeniu prac nad The Last of Us 2.

Przypominamy, że na początku maja jeden z wiarygodnych branżowych insider’ów pisałBiorąc pod uwagę, że zobaczymy oficjalną aktualizację TLoU 2 przed E3, byłoby naprawdę dziwnie, gdyby premiera nie nastąpiła w 2019 roku, czyż nie [?]

Aktualizacja TLoU 2 to nic innego, jak podanie przez deweloperów kolejnych wiadomości o grze. Zapewne chodzi o nowy gameplay i bardzo możliwe, że filmik ujawni datę premiery.

Zatem czekamy z niecierpliwością, ponieważ już najbliższe tygodnie mogą rzucić światło na to, kiedy tak naprawdę zatopimy się w nowej opowieści od studia Naughty Dog.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.