Gorące informacje o The Last of Us 2 ujawnione przez Naughty Dog

Czekając na wielką premierę…

PlayStation Experience 2017 przyniosło ze sobą kilka ważnych informacji odnośnie The Last of Us: Part II (dzięki DSO Gaming). Deweloperzy potwierdzili m.in., że większość zabawy rzeczywiście rozegra się w Seattle w stanie Washington. Okazało się tym samym, że fani poprawnie wyciągnęli wnioski z wcześniejszych materiałów, udostępnionych przez Naughty Dog.

Co ciekawe, twórcy przyznają otwarcie, że nie każdemu, kto zakochał się w pierwszej części The Last of Us, spodoba się nadchodząca część. Naughty Dog nie przejmuje się tym za bardzo i zaznacza, że w dwójce postara się przedstawić historię w innowacyjny sposób, choć szczegółów nie podano. Padło przy tym ważne zapewnienie dewelopera, jeśli chodzi o coraz bardziej popularne gry-usługi, nastawione na sieć i długie wsparcie po premierze. Naughty Dog podkreśla, że zawsze będzie produkowało liniowe gry fabularne dla jednego gracza.

Prace nad The Last of Us: Part II idą pełną parą i dowiedzieliśmy się, że wiele etapów jest już przygotowanych i trzeba je teraz poskładać w jedną całość. Ogólnie gra jest ukończona w około 50-60 proc.

Przedstawiciele Naughty Dog powiedzieli również co nieco na temat ostatniego brutalnego zwiastuna The Last of Us: Part II, z którego tłumaczyło się Sony. Zdradzono, że napadnięta dziewczyna to szesnastoletnia Yara, a chłopak z łukiem jest jej trzynastoletnim bratem o imieniu Lev. Przedstawiona scena ma miejsce po odejściu rodzeństwa z religijnego kultu. Kim jest natomiast tajemnicza kobieta? Tego nadal nie wiemy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.