Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Groźby śmierci za The Last of Us 2. Naughty Dog prosi o rozsądek

The Last of Us 2 spotkało się ze skrajnie różnymi opiniami, od całkowicie bezkrytycznych i wychwalających, po wulgarne i ostre jak brzytwa słowa skierowane w stronę ekipy tworzącej grę.

Naughty Dog mogło spodziewać się emocjonalnego podejścia graczy do The Last of Us 2. Produkcja przesiąknięta jest brutalnością, krwią, a na dodatek główna bohaterka jest lesbijką, co przez wiele osób jest wytykane przy każdej możliwej okazji jako „promowanie ruchów LGBT”. Tytuł oberwał również za to, co dzieje się w fabule. Możemy spotkać się z opiniami, że zwroty akcji są w pewnych momentach niezrozumiałe, coś jest robione na siłę, a brutalność często bezzasadna i nastawiona na szokowanie.

Burza wokół The Last of Us 2 wre w sieci i obok zwykłej wymiany zdań pojawiają się niestety pełne nienawiści posty, a nawet groźby śmierci w kierunku pracowników studia. Naughty Dog bardzo prosi o rozsądek i wrzuca na Twittera komunikat o takiej treści:

Chociaż z zadowoleniem przyjmujemy krytyczną dyskusję, potępiamy wszelkie formy nękania lub gróźb skierowanych przeciwko naszemu zespołowi i obsadzie. Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem, ale wszyscy musimy współpracować, aby wykorzenić tego rodzaju zachowania i zachować konstruktywny dyskurs.

Neil Druckmann opublikował natomiast kilka wpisów, z którymi muszą się zmagać pracownicy studia, nazywając je ohydnymi, nienawistnymi i pełnymi przemocy…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się