The Last of Us 2 na PC? Ogłoszenie o pracę od Naughty Dog może na to wskazywać

Na weekend po sieci rozeszły się szumy odnośnie ewentualnej wersji The Last of Us 2 na PC. Wszystko zaczęło się od ogłoszenie o pracę od Naughty Dog – co się w nim znajduje?

Podczas gdy posiadacze PlayStation 4 czekają na upragnioną premierę The Last of Us 2, niektórzy zaczynają wierzyć, że Naughty Dog może tworzyć wersję gry dla komputerów PC. A ma o tym świadczyć ogłoszenie o pracę ze strony dewelopera (dzięki DSO Gaming), w którym twórca gry poszukuje programisty do pracy przy TLoU 2.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wymagania stawiane pracownikowi są w części typowo pecetowe. Kandydat musi mieć doświadczenie w pracy z DirectX 12, Vulkan lub innymi nowoczesnymi interfejsami graficznymi. Dodatkowo musi on bardzo dobrze znać zarówno architekturę AMD GCN, jak i NVIDIA CUDA.

Wspomnienie o firmie NVIDIA stało się iskrą zapalną, ponieważ jak wiadomo, konsole obecnej oraz następnej generacji korzystają z kart graficznych AMD. Zatem – idąc dalej tym niewiarygodnym dla wielu z nas tropem – wymagania te mogą wskazywać na wersję The Last of Us 2 na PC.

Z pewnością takiej interpretacji faktów sprzyjają niedawne pogłoski o tym, że na komputerach pojawi się Horizon: Zero Dawn, a później kolejne ekskluzywne gry z PlayStation. Źródłem tych wieści jest branżowy dziennikarz Jason Schreier, który często bywa nieomylny.

Oczywiście Sony niczego oficjalnie nie potwierdza, lecz jeśli rzeczywiście Horizon: Zero Dawn zostanie zapowiedziane na PC, oczekiwania względem The Last of Us 2 nabiorą dodatkowego rozpędu. Tylko co na to osoby, które kupują konsole PlayStation dla gier ekskluzywnych?

Przypominamy, że data premiery TLoU 2 na PS4 została ustalona na 29 maja 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.