Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

The Last of Us 2 – miejsce akcji to nie tylko ujawnione Seattle

Neil Druckmann i Halley Gross, zespół tworzący The Last of Us 2, omawiali grę w niedawnym i bardzo interesującym wywiadzie z serwisem BuzzFeed. Dowiedzieliśmy się z niego m.in. ciekawej rzeczy o miejscu akcji TLoU 2.

Podczas rozmowy ze wspomnianym portalem, deweloperzy odnieśli się nie tylko do przemocy w The Last of Us 2, która będzie tak realistyczna, że wywoła w nas dyskomfort podczas grania. Mówiono również o towarzyszu niezależnym, który będzie towarzyszył Ellie podczas wędrówki (o tym pisaliśmy tutaj) oraz o miejscu akcji, o czym przeczytacie poniżej.

The Last of Us 2 – miejsce akcji

Ta historia tak naprawdę dotyczy przemiany Ellie i traumatycznego wydarzenia, które wpłynęło na ten proces. Więc, oczywiście, nastąpi upływ czasu, ponieważ chcemy zobaczyć, jak ta sytuacja wpłynęła na nią nie tylko w krótkiej, ale i dłuższej perspektywie – mówi Gross.

Jedną z rzeczy, o których sporo rozmawiamy z Halleyem, jest podróż Ellie do różnych lokalizacji, choć Seattle odegra znaczącą rolę w grze. Jaka jest historia tego miasta? Kiedy stało się ono strefą kwarantanny? Kiedy upadłó? Pokazujemy nową frakcję zwaną Serafitami, którzy są religijną grupą fundamentalistyczną istniejącą w mieście. Lecz jaka jest ich historia? Skąd oni się wzięli? Jak wpłynęły na nich wydarzenia po epidemii? I, uh, cóż … inne rzeczy, które są spoilerami – dodał Druckmann.

Kult Serafitów w The Last of Us 2

W materiale z E3 2018 widzimy, jak Ellie zmaga się z ludzkimi przeciwnikami, o których co nieco dowiedzieliśmy się już wcześniej. Ci ludzie to Serafici (Seraphites) – kult, który został ustanowiony po zdarzeniach z The Last of Us i który poluje na Ellie z jakichś powodów.

– Serafici są bardzo fanatyczną grupą i koncentrują swoje życie wokół wiary i duchowości. Robią to jednak w sposób, który stał się fanatyczny, wrogi i agresywny dla outsiderów – zaznacza Naughty Dog w rozmowie z portalem GamesRadar.

Serafici są bardzo interesującymi postaciami, ponieważ komunikują się ze sobą gwizdaniem, mają własny system ostrzegania. Jeśli zatem Serafita zauważy Ellie i dziewczyna zabije go zanim ten zdąży zagwizdać, reszta wrogów nie rzuci się na nas i nadal będziemy dla nich niezauważeni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%