The Last of Us 2 – 19 letnia Ellie i większy świat niż w pierwszej części

The Last of Us 2 – 19 letnia Ellie i większy świat niż w pierwszej części
Newsy Polecamy PS4

Do sieci przedostają się nowe, lecz jeszcze nieoficjalne informacje o The Last of Us 2.

Wielu graczy oczekuje, że Naughty Dog po ukończeniu prac nad Uncharted 4: Kres Złodzieja weźmie się w końcu za kontynuację hitu z 2013 roku, którym okazało się The Last of Us.

Ostatnie przygody Nathana Drake’a zostały wydane ponad cztery miesiące temu, zatem może wspomniany deweloper rzeczywiście zaczął już dłubać przy TLoU 2? W sieci pojawiła się strona pochodząca z nieznanego magazynu, która sugeruje taki właśnie scenariusz. Nie wiadomo jednak, czy to zwykły fake, czy może jednak mamy do czynienia z prawdziwą publikacją, która z niewiadomych przyczyn ostatecznie nie ukazała się w druku.

Tajemniczy artykuł nazywa The Last of Us 2 największą niespodzianką targów E3 2016, zatem publikacja miała się ukazać prawdopodobnie w połowie czerwca. Czytamy w niej również, że gra będzie wspierała rozdzielczość 4K, którą zaoferuje nowa wersja PlayStation 4. Kto wie, może Sony planowało pochwalić się mocniejszą konsolą na minionej imprezie w Los Angeles, lecz ostatecznie zmieniono zdanie i artykuł został zablokowany? Można tylko snuć domysły…

Według publikacji, The Last of Us 2 będzie kontynuacją pierwszej części, której akcja rozegra się pięć lat później. Gracze mają się rzekomo wcielić w bardziej dorosłą, 19-letnią Ellie. Na dołączonych grafikach koncepcyjnych widzimy ruiny miasta, zarówno porą letnią, jak i zimową. Tekst zawiera również wypowiedzi deweloperów. Bruce Straley stwierdził, że otrzymamy większy scenariusz, a wolność w rozgrywce będzie naprawdę ogromna. Choć The Last of Us 2 nie będzie sandboxem, ma zaoferować znacznie większe przestrzenie w porównaniu z oryginałem. Neil Druckman z kolei dodaje, że The Last of Us 2 mogłoby by pojawić się na rynku wraz z nową wersją PlayStation 4.

Ciężko uwierzyć w te wszystkie rewelacje i stwierdzić, ile w tym prawdy. Poniżej zdjęcie artykułu – Waszym zdaniem czysty trolling?

The Last of Us 2
The Last of Us 2

The Last of Us 2 czy nowe IP? Naughty Dog kompletuje zespół do kolejnej gry

Jeśli ktoś myśli, że po wydaniu ostatnich przygód Nathana Drake’a deweloperzy wybiorą się na długi urlop, to raczej jest w błędzie. Główna projektantka Uncharted 4, czyli Emilia Schatz, napisała na Twitterze, że studio poszukuje rąk do pracy nad następną grą. Oczywiście nie ujawniono jeszcze, jaki będzie tytuł nadchodzącej produkcji.

Bardzo możliwe, że chodzi o oczekiwane przez wielu graczy The Last of Us 2. Choć może to być równie dobrze całkowicie nowe IP.

Emilia Schatz
Emilia Schatz

The Last of Us 2 – Naughty Dog o tym, kiedy weźmie się za produkcję

Powstanie The Last of Us 2 jest raczej kwestią czasu, choć Wściekłe Psy nigdy nie potwierdziły niczego oficjalnie. Wspominano jednak o chęci kontynuacji hitu półsłówkami przy okazji licznych wywiadów. Na początku kwietnia padło konkretne zapewnienie, że deweloper będzie grzebał przy The Last of Us 2, lecz najpierw chce zakończyć prace przy Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Jak pisze serwis Gamesradar, Neil Druckmann oraz Bruce Straley pracowali nad różnymi pomysłami odnośnie markiThe Last of Us, lecz wszystko zostało przerwane ze względu na Uncharted 4. Przerwane, lecz nie zapomniane.

Naszym następnym celem jest fabularne DLC do Uncharted 4, a później, gdy tylko będziemy posiadać wystarczające zasoby, wskrzesimy wszystkie prototypy (odnośnie The Last of Us) – zobaczymy na czym stoimy, jak sprawują się zespoły, czym są podekscytowane i zaczniemy pracę – zaznacza Neil Druckmann.

Ktoś wątpił, że może być inaczej?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie