The First Lady zakończy się na jednym sezonie. Stacja anulowała serialową antologię

The First Lady anulowane. Nie będzie 2. sezonu antologii
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Stacja Showtime anulowała serialową antologię The First Lady. Produkcja mimo doskonałej obsady przetrwała zaledwie jeden sezon.

Stworzony przez Aarona Cooleya 10-odcinkowy serial opowiadał o przeplatających się losach dawnych pierwszych dam. Viola Davis jako Michelle Obama, Michelle Pfeiffer w roli Betty Ford oraz Gillian Anderson wcielająca się w Eleanor Roosevelt niestety nie wystarczyły, by produkcja zagościła na antenie na dłużej.

Entertainment Weekly potwierdziło, że 2. sezon The First Lady nie ujrzy światła dziennego. W swoim oświadczeniu przedstawiciel Showtime podziękował obsadzie i ekipie za ich udział w opowieści o Obamie, Ford i Roosevelt. Choć ich historie zostały już opowiedziane w pierwszym sezonie, prowadzono rozmowy na temat kontynuacji produkcji i tego, jak mogłaby wyglądać kolejna odsłona. Producentki wykonawcze Cathy Schulman oraz Susanne Bier sugerowały już, że następne sezony mogłyby skupić się na takich postaciach jak Jacqueline Kennedy Onassis, Hillary Clinton czy Melania Trump.

Decyzja o anulowaniu produkcji wynika prawdopodobnie ze słabego odbioru i negatywnych recenzji. Krytykowano m.in. Violę Davis w roli Michelle Obamy. Widzowie i recenzenci zarzucali jej występ poniżej umiejętności. Davis broniła się, twierdząc, że wierne odwzorowanie tak dobrze znanej postaci jest niemal niemożliwe. Rzeczywiście, trudno nie zauważyć, że wcielające się we wcześniejsze pierwsze damy Pfeiffer i Anderson nie zebrały aż takiej krytyki.

W serialu pojawili się także m.in. Kiefer Sutherland, O-T Fagbenle, Aaron Eckhart, Dakota Fanning i Lily Rabe.

Udostępnij: