The Evil Within – patch na PC pozwala wyłączyć czarne paski i odblokować 60 fps

Łatka umożliwia zrobienie tego, co było już możliwe, tyle że w łatwiejszy sposób.

Studio Tango Gameworks wypuściło patch do pecetowej wersji The Evil Within. Aktualizacja wprowadza do gry opcję zwiększenia limitu płynności do 60 klatek na sekundę. Ponadto jednym kliknięciem będziemy mogli wyłączyć lub włączyć czarne paski na dole oraz górze ekranu.

Przypominamy, że The Evil Within na wszystkich platformach – PC, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PS4 – ma fabrycznie zablokowaną płynność na 30 fps. Jedynie posiadacze blaszaków zostali potraktowani przez dewelopera ulgowo.

Zaraz po premierze tytułu Tango Gameworks podało bowiem listę komend, którymi mogliśmy podnieść fps-y i cieszyć się grą na pełnym ekranie. Wklepywanie kolejnych znaczków w wierszu poleceń nie jest jednak najlepszą opcją, dlatego zdecydowano się teraz wypuścić patch, który wszystko ułatwia. Ponadto wcześniejszy sposób na zdjęcie czarnych pasków powodował nienaturalne rozciągnięcie obrazu. Łatka też ten problem naprawia.

Warto jednak zajrzeć na listę wspomnianych komend, ponieważ pozwalają wyczyniać w grze istne cuda. O wszystkim pisaliśmy tutaj.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.