The Evil Within 2 i Rage 2 mają szansę powstać? Jest odpowiedź Bethesdy

Deweloper nie pozostawia graczy bez nadziei.

Rage to wydany w 2011 roku postapokaliptyczny sandbox, za którego odpowiadało studio id Software. The Evil Within pojawiło się na rynku trzy lata później (w 2014 roku) i łączyło w sobie elementy survival horroru oraz gry akcji z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł został wykreowany przez współtwórcę serii Resident Evil, powstając pod skrzydłami studia Tango Gameworks. To, co łączy obie produkcje, to wydawca, którym była firma Bethesda.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy możemy w ogóle liczyć na kontynuacje The Evil Within i Rage, dzisiaj możemy zaspokoić Waszą ciekawość. Zrobi to właściwie Pete Hines, wiceprezes Bethesda do spraw marketingu, który wypowiedział się na temat ewentualnych sequeli na łamach serwisu Finder. Co prawda nie może on niczego obiecać, lecz jak stwierdził, zarówno The Evil Within jak i Rage sprzedały się na tyle dobrze, że kontynuacje mogłyby powstać. – Osobiście uwielbiałem Rage i miałem przy tej grze naprawdę dużo frajdy. Mamy jednak w planie wydawniczym sporo pozycji, więc trzeba będzie poczekać i zobaczyć – mówi Pete Hines.

Jak zatem widzicie, Bethesda niczego nie wyklucza jednocześnie dając nam sygnał, że na ewentualne zapowiedzi The Evil Within 2 i Rage 2 nie możemy liczyć zbyt szybko. Wydawca zajmuje się obecnie kilkoma projektami, które pochłaniają go do reszty. Wspomnijmy choćby o Dishonored 2, Quake Champions czy Prey. Oprócz tego trwają prace nad The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

Prey na pierwszym gameplay’u

Podczas imprezy QuakeCon 2016 deweloper zdecydował się ujawnić rozgrywkę z ciekawie zapowiadającej się strzelaniny Prey. Tytuł przeniesie nas na pokład nowoczesnego, orbitującego wokół Ziemi obiektu badawczego Talos I, gdzie wcielimy się w postać o imieniu Morgan Yu, obiekt doświadczalny biorący udział w podejrzanych moralnie eksperymentach, których cel stanowi uwolnienie w człowieku obcych mocy.

Quake Champions – tak wygląda rozgrywka

Kolejnym mocnym uderzeniem na QuakeConie 2016 – oprócz ujawnienia soczystych szczegółów i materiałów dotyczącychPrey – była prezentacja pierwszego gameplay’u z sieciowej strzelaniny Quake Champions. Wideo wrzucamy poniżej. Oglądajcie i piszcie, jak podoba się Wam powrót kultowej serii w takiej formie!

Dishonored 2 – powrót do Cesarstwa Wysp

W Dishonored 2 gracze powrócą do Cesarstwa Wysp, ale tym razem przez większość rozgrywki przebywać będą w nowym miejscu. Dishonored 2 zaczyna się i kończy w Dunwall – szarym mieście przemysłowym z pierwszej części gry – ale większość wydarzeń rozgrywa się w Karnace, często zwanej Klejnotem Południa. Karnaca to Stolica Serkonos – wysuniętej najdalej na południe wyspy Cesarstwa – i oszałamiająca metropolia inspirowana regionem Morza Śródziemnego, a więc wprowadzająca zupełnie inną kulturę i styl.

Remaster The Elder Scrolls V: Skyrim

Gra zadebiutuje 28 października na trzech platformach: PC,PlayStation 4 oraz Xbox One.

Czego się spodziewać? Special Edition zawiera pełną wersję gry oraz wszystkie dodatki, a także zupełnie nowe opcje, takie jak odświeżona grafika i efekty dźwiękowe, wolumetryczne promienie słoneczne, dynamiczna głębia ostrości, odbicia przestrzenne i nie tylko – czytamy na stronie Bethesdy.

Remaster zapewni ponadto wsparcie dla modów na PS4 i Xbox One, podobnie jak ma to miejsce w przypadkuFallout 4.

Jeśli posiadasz wersję PC Skyrima, wraz ze wszystkimi dodatkami: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn na platformie Steam, otrzymasz darmowo Skyrim Special Edition po premierze, 28 października. To samo dotyczy wszystkich, którzy posiadają wersję Legendary Edition na platformie Steam – dodaje producent.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

36 Shares
Share36
+1
Tweet