The Elder Scrolls VI kolejną grą od Bethesdy?

Producent popularnej serii stawia na nową odsłonę The Elder Scrolls.

Bethesda obecnie przygotowuje The Elded Scrolls V: Skyrim w wersji zremasterowanej, które ukaże się w październiku tego roku na PC oraz konsolach najnowszej generacji. Dodatkowo jest wydawcą Dishonored 2 (premiera w listopadzie tego roku). A jakie są dalsze plany? Okazuje się, że jest spora szansa na The Elder Scrolls VI.

W rozmowie z magazynem Finder, Pete Hines z Bethesdy rozmawiał na temat możliwego remastera gry Oblivion oraz Morrowind. Dalej przeszedł do sugestii na temat TES VI.


Remaster Oblivion to interesująca rzecz, ale ta gra ma już 10 lat. Morrwind z kolei 14. Skok jakościowy w pracy, który zrobiliśmy od tamtego czasu do momentu wydania Skyrim był ogromy. Oblivion to kilka silników do tyłu. Gracze pytają dlaczego nie zrobimy Oblivion HD zamiast Skyrim HD – oba te procesy produkcji nie byłyby takie same. Oblivion HD kosztowałby znacznie większe nakłady pracy, a Morrowind… rany… to jeszcze gorzej – komentuje Hines.

Pojawia się więc pytanie, czy powinniśmy pracować w ogóle nad remasterem Oblivion czy nad The Elder Scrolls VI? Nie chcemy spędzać za dużo czasu nad remasterami. Wyjątkiem jest Dishonored, który był marką na poprzednią generację. Nie było więc dalekiej drogi, aby przenieść go na obecną. Zatem jeśli chodzi o kolejne projekty, to jeśli pytacie, czy wolimy wiązać nasze zasoby i pieniądze na coś, co już zostało pokazane, tylko po to, aby przenieść to na nowe platformy, czy też posunąć się na przód z nowymi rzeczami, odpowiadamy w większości, że wolimy iść dalej – tłumaczy szef Bethesdy.

Jak widać, jest zatem spora szansa, że kolejną grą od wymienionego producenta będzie nowa cześć popularnej serii gier RPG. Pytanie tylko, jak długo będziemy musieli na nią czekać?

Remaster The Elder Scrolls V: Skyrim oficjalnie. Data premiery i trailer

Mamy oficjalną zapowiedź Skyrim Special Edition. Gra zadebiutuje 28 października na trzech platformach: PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Czego się spodziewać? Special Edition zawiera pełną wersję gry oraz wszystkie dodatki, a także zupełnie nowe opcje, takie jak odświeżona grafika i efekty dźwiękowe, wolumetryczne promienie słoneczne, dynamiczna głębia ostrości, odbicia przestrzenne i nie tylko – czytamy na stronie Bethesdy.

Remaster zapewni ponadto wsparcie dla modów na PS4 i Xbox One, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Fallout 4.

Jeśli posiadasz wersję PC Skyrima, wraz ze wszystkimi dodatkami: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn na platformie Steam, otrzymasz darmowo Skyrim Special Edition po premierze, 28 października. To samo dotyczy wszystkich, którzy posiadają wersję Legendary Edition na platformie Steam – dodaje producent.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

94 Shares
Share94
+1
Tweet