The Elder Scrolls 6 coraz bliżej? Bethesda szykuje wielki projekt

Fani produkcji od Bethesdy powinni niebawem usłyszeć nowe ogłoszenie.

Bethesda jeszcze nie wyjawiła swoich planów na nowe premiery w 2018 roku, ale zapewne już w trakcie tegorocznego E3, niektóre produkcje powinniśmy zobaczyć. Wielu graczy oraz analityków (a konkretnie znany Michael Pachter) upatrują się premiery The Elder Scrolls 6, czyli nowej odsłony popularnej serii RPG lub kontynuacji Fallout new Vegas. Nieco światła na nową produkcję od Bethesdy rzuca najnowsze ogłoszenie o pracę w ZeniMax – spółce, która zarządza takimi studiami jak właśnie Bethesda, id Software, czy Arkane Studios.

ZeniMax poszukuje ludzi do pracy w Austin w Teksasie na stanowisku Quest Designera. Quest Designer powinien tworzyć dokumenty związane z historią i zadaniami dla produktu na kolejną generację. Ciekawe, czy mowa w tym momencie o aktualnych sprzętach, czy też o faktycznie nowej generacji konsol. W końcu za rogiem niektórzy zapowiadają już PlayStation 5, więc kto wie, czy produkcja gier na nową konsolę od Sony nie idzie już przypadkiem pełną parą.

Quest Designer powinien też zajmować się narracją, dialogami oraz skryptami. Swoją drogą, bardzo ciekawa praca, a samo ogłoszenie może wskazywać na nową grę RPG.

Niestety Bethesda cały czas podkreśla, że nie ma planów wydania TES 6 w tym roku. Są jednak głosy w sieci, które twierdzą inaczej.

The Elder Scrolls 6 z premierą w 2018 roku

Prowokacja, czy też dobra prognoza? Znany amerykański analityk branży gier Michael Pachter twierdzi, że premiera Elder Scrolls 6 nastąpi jeszcze w tym roku. Wszystko zaczęło się od jednego niewinnego wpisu na Twitterze.

Otóż Pachter przytacza wiadomość serwisu GamesIndrustry, gdzie napisano, że wcześniejsza premiera Call of Duty: Black Ops 4 to próba uniknięcia konfrontacji z Red Dead Redemption 2. Analityk z Wedbush Morgan stwierdził na to: – Będę szczery, próbują także zejść z drogi nowemu Battlefieldowi oraz Elder Scrolls 6 (czy ja naprawdę napisałem ES6?) – napisał Pachter na Twitterze.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Sądzicie, że Elder Scrolls 6 będzie miało premierę w 2018 roku?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.