Tajemnicza gra AAAA na nowego Xbox’a już grywalna

0 komentarzy

Jeden z deweloperów first party tworzy ponoć nową jakość. To już nie triple A, lecz coś więcej. Tytuł jest już w formie grywalnej, a więcej informacji usłyszymy w 2020 roku.

Microsoft mówił ostatnio dosyć obficie o konsoli Xbox Series X, lecz nadal skupiając się tylko na sprzęcie. Jak wiadomo, jest to jedna strona medalu, ponieważ na drugiej znajdują się gry. Jedną z potwierdzonych produkcji na nowego Xbox’a jest Senua’s Saga Hellblade 2, której trailer (zarejestrowany na nadchodzącej konsoli) robi naprawdę dobre wrażenie. Sprzęt pewnie otrzyma na start nową część Forza, lecz co jeszcze? Deweloperzy first party już pracują nad grami nowej generacji, z których przynajmniej jedna ma zafundować nam przysłowiowy opad szczęki. Mowa o tajemniczym projekcie od studia The Initiative.

Serwis Windows Central pisze, że zgodnie z ofertami pracy wspomnianego dewelopera, trwają prace nad tytułem AAAA. Aż cztery A? Prawdopodobnie oznacza to, że twórcy dążą do najwyższej jakości i nie szczędzą kosztów na produkcję. Co ciekawe, nieujawniona gra jest już grywalna, co ujawnił Drew Murray z ekipy The Initiative w jednym z wpisów na Twitterze. Dowiedzieliśmy się również, że deweloper współpracuje z twórcami serii Gears of War (czyli The Coalition), którzy doradzają m.in. w sprawie designu poziomów.

Czym jest jednak tajemniczy tytuł? Jaki gatunek reprezentuje? Matt Booty, przewodniczący Microsoft Studios, zaznacza na łamach Game Informer, że więcej o grze dowiemy się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Czyli szykujemy się na E3 2020.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się