Tajemnicza aktualizacja PS4 uwalnia moc siódmego rdzenia CPU?

Jeśli to prawda, producenci gier skorzystają z dodatkowych zasobów konsoli.

Deweloperzy wspominali niejednokrotnie, że mają do dyspozycji sześć z ośmiu rdzeni CPU osadzonego w PlayStation 4. Pozostałe dwa rdzenie odpowiadają natomiast za stabilną pracę systemu konsoli.


Czyżby miało się to zmienić? Na początek zaznaczamy, że jest to plotka, do której Sony w żaden sposób się nie ustosunkowało. Więc traktujcie tego newsa właśnie w takiej kategorii.

Jak donosi serwis DualShockers – powołując się na wpis jednego z użytkowników forum NeoGAF – prawdopodobnie mieliśmy do czynienia z aktualizacją bibliotek FMOD w PS4, które są odpowiedzialne za odtwarzanie dźwięku. Przy okazji otworzono właśnie siódmy rdzeń procesora, który został oddany do dyspozycji deweloperom pracującym nad grami. Oznaczałoby to tyle, że teraz będą oni mieli więcej mocy do wykorzystania!

Możliwe, że po prostu wraz z kolejnymi łatkami system PlayStation 4 został na tyle zoptymalizowany, że nie potrzebuje już tak dużych zasobów CPU, by stabilnie funkcjonować. To mogłoby tłumaczyć udostępnienie siódmego rdzenia deweloperom.

Jak jednak wspomnieliśmy, informacje jest niepotwierdzona i może okazać się zwykłym laniem wody. Oto wspomniany wpis z NeoGAF:

Firelight Technologies FMOD Studio API
Detailed Revision History

17/11/15 1.07.03 – Studio API patch release (build 69975)

Features:

LowLevel API – When using System::recordStart the provided FMOD::Sound can now be any channel count, up/down mixing will be performed as necessary.
LowLevel API – Improved performance of convolution reverb effect when wet is 0 or input goes idle.
LowLevel API – PS4 – Added FMOD_THREAD_CORE6 to allow access to the newly unlocked 7th core.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • alexxxks

    Niczym 7 brama z 8 Maito Gai z mangi Naruto 🙂

173 Shares
Share173
+1
Tweet