Święta w Overwatch przywitają nas śniegiem? Blizzard szykuje specjalne atrakcje

Święta w Overwatch przywitają nas śniegiem? Blizzard szykuje specjalne atrakcje
Newsy PC PS4 XOne

Deweloper zdradza, kiedy wystartuje specjalna akcja w grze.

Już w najbliższy wtorek (13 grudnia) w Overwatch rozpocznie się specjalne wydarzenie z okazji świąt. Zwiastuje je specjalna kartka, która została pokazana przez deweloperów poprzez serwis Twitter.

To najlepszy okres w całym roku i mamy nadzieję, że dołączycie do nas podczas wspólnego świętowania – czytamy na okazjonalnej widokówce Overwatch.

Czego spodziewać się w ramach zapowiedzianej akcji? Karteczka została ozdobiona specjalną, zimową wersją mapy King’s Row i zapewne nie jest to przypadek. Poza śniegiem we wspomnianej lokacji możemy liczyć na skrzynki z przedmiotami, w których znajdziemy świąteczne gadżety. Na potwierdzenie tych informacji musimy jednak jeszcze poczekać.

Overwatch – trzeci sezon rywalizacji już trwa

Trzeci sezon Rywalizacji rozpoczął się 1 grudnia. Zanim jednak przyjdzie czas na zakasanie rękawów i rozegranie meczów klasyfikacyjnych mamy dla was garść informacji na temat najnowszych zmian, jakie zaszły w tym trybie gry.

Jeśli jesteście zapalonymi graczami w Overwatch, zapewne zauważyliście, że w zeszłym tygodniu – po zakończeniu sezonu 2 – Rywalizacja nie została całkowicie wyłączona. Zastąpiona została trybem Poza sezonem, który umożliwia graczom zabawę w ramach reguł znanych z Rywalizacji bez obaw o rangę umiejętności.

Dzięki temu zabiegowi gracze mogą na chwilę oderwać się od myśli o maksymalnej skuteczności i poeksperymentować z nowymi strategiami oraz kombinacjami bohaterów bez obaw o to, że po wszystkim wylądują w niższej kategorii. Z kolei gracze w kategoriach diamentowej, mistrzowskiej i arcymistrzowskiej mogą sobie zrobić tydzień przerwy i nie martwić się o utratę wypracowanego statusu.

Blizzard zakłada, że przerwy między sezonami będą trwały około siedem dni. Po ich upływie gracze będą musieli rozegrać mecze klasyfikacyjne na start w nowym sezonie.

Po wprowadzeniu gruntownych zmian dotyczących systemu rang umiejętności w sezonie 2, twórcy zauważyli znaczny wzrost liczebności w kategorii złotej i platynowej. Oznaczało to, że pewna grupa graczy była początkowo klasyfikowana ze znacznie zawyżoną rangą umiejętności i ranga ta była redukowana na przestrzeni kilku pierwszych meczów rozegranych w sezonie. Oznaczało to również, że poziom meczów w kategorii złotej i platynowej był bardzo nierówny.

Aby uporać się z powyższymi problemami, Blizzard wprowadził pewne drobne zmiany w systemie rang umiejętności. W rezultacie na początku sezonu 3 rangi umiejętności ulegną większemu rozproszeniu w poszczególnych kategoriach. Wielu graczy po rozegraniu meczów klasyfikacyjnych sezonu 3 zostanie sklasyfikowanych niżej niż mogli tego oczekiwać. Sytuacja powinna się jednak stopniowo ustabilizować w czasie trwania sezonu.

Teraz, kiedy zapoznaliście się z najnowszymi zmianami w Rywalizacji, możecie wystawić na próbę swoje umiejętności. Sezon 3 rozpoczął się już na PC, Xbox One i PlayStation 4.

Źródło: Blizzard

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie