Super Mario World

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Tak wygląda klasyczne Super Mario World w trybie szerokoekranowym

Fan gier retro sfinalizował proces przerabiania Super Mario World na współczesne monitory. Oto, jak prezentuje się klasyk w formatach 16:9 i 16:10.

Autorem unowocześnionego wydania Mario jest haker Vitor Vilela. O postępach w pracach nad grą twórca informował za pośrednictwem Twittera. W jednym z ostatnich postów napisał, że ukończył już projekt – i podał link do swojego dzieła. Pliki są dostępne na stronie GitHub.com. Oprócz tego autor opublikował w poście krótki teaser, który pokazuje Mario dla „szerokich ekranów”.

Vitor Vilela ma również w planach stworzenie wersji 2:1 and 21:9.

Twórca nowego Super Mario World jest informatykiem i inżynierem oprogramowania z Brazylii. Vitor Vilela przedstawia się też jako haker SNES i słynie z przerabiania starych wersji gier na nowe formaty, co niekoniecznie podoba się Nintendo.

Super Mario World to prawdziwy klasyk, a konkretnie pierwsza produkcja z Mario na Super Nintendo Entertainment System. W Japonii tytuł zadebiutował w 1990, a w Europie prawie dwa lata później. Fabuła gry opowiada o kontrowersjach wokół wakacji braci Mario i księżniczki Peach. W telegraficznym skrócie: podczas pamiętnego wyjazdu księżniczka zostaje porwana, a bracia ruszają jej na ratunek. Tytuł miał rewolucyjną na owe czasy oprawę graficzną.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się