Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Rekordowa ilość użytkowników na Steam

Usługa Steam bije kolejne rekordy, będąc niekwestionowanym liderem wśród platform dedykowanych komputerom PC.

Dnia 12 grudnia z usługi korzystało jednocześnie 24,7 milionów użytkowników. Przy czym około 6,75 miliona bawiło się przy konkretnym tytule (dla około 1000000 zalogowanych osób był to Cyberpunk 2077). Na pewno po części tak dobre wyniki Steam zawdzięcza pandemii, która skłoniła wiele osób do pozostania w domach.

Prym na Steam wiodą nade wszystko produkcje nastawione na tryb multiplayer. Mowa tutaj o niesłabnącej popularności takich marek jak Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 czy też Playerunknown’s Battlegrounds. Niemałą uwagą cieszy się także GTA V.

Za system dystrybucji cyfrowej Steam, odpowiada Valve Corporation. Jest on dostępny na rynku, począwszy od 2003 roku. Mimo wielu konkurentów w postaci: Epic Games Store, Uplay, GOG czy Origin, udało się mu utrzymać pozycję hegemona. Wiele osób krytykuje jednak platformę, wskazując, że nie oferuje ona graczom produkcji na własność, a jedynie je udostępnia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się