Tak ewoluował Steam Deck. Prototypy wyglądały dość dziwnie

Steam Deck - Valve przyspiesza dostawy, kolejka się zmniejsza
Newsy PC

Steam Deck przebył długą drogę, zanim trafił w ręce graczy. Valve zaprezentowało pierwsze wersje swojego popularnego sprzętu do grania.

Aktualnie Deck posiada dość kontrowersyjny design – jednym się podoba, innym nie. Urządzenie wyglądało jednak jeszcze bardziej niestandardowo w swoich starszych wersjach.

Prototypy sprzętu posiadały różne obudowy (w tym kilka wyjątkowo kiczowatych propozycji), inaczej rozmieszczone przyciski i nieco inne głośnki. Dodatkowo panele dotykowe były okrągłe, a w dwóch pierwszych wersjach Decka zamiast „krzyżaka” zaimplementowano cztery standardowe przyciski ze strzałkami.

Co ciekawe, niektóre starsze iteracje Decka były zauważalnie mniejsze od ostatecznie wypuszczonego na rynek modelu. Być może Valve zdecydowało się na zwiększenie obudowy w celu zapewnienia lepszego przepływu powietrza lub zarządzania przestrzenią wewnątrz tego przenośnego komputera do grania.

Niewykluczone, że Valve powróci do niektórych pomysłów z przeszłości w kolejnych wersjach Decka. Potwierdzono, że w planach są już kolejne generacje sprzętu, choć przyjdzie nam na nie trochę poczekać. Cóż, przynajmniej dostępność urządzenia od twórców Steama staje się coraz lepsza.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie