Instalujesz mody do gier ze Steama? Nowe aktualizacje mogą Cię doprowadzić do szewskiej pasji

Gracze znów odkrywają, że nie posiadają gier, które kupują
PC

Często zdarza się, że gracze decydują się na pozostanie na nie najnowszej wersji gry. Powodem tego mogą być np. potrzeby instalacji modów tylko działających na konkretnym patchu. Być może gracze korzystający z platformy Steam będą musieli pożegnać się z tą funkcją.

Pavel Djundik dokopał się w analizie najnowszej wersji beta informocji, które wskazują na pobieranie każdorazowo tylko najświeższej aktualizacji gier. W związku z tym dotychczasowa opcja pobierania poprzedniego patcha przestaje mieć rację bytu. To ogromne utrudnienie dla osób właśnie pobierających wspomniane mody np. poprzez Steam Workshop lub z zewnętrznych stron. To nie koniec ewentualnych komplikacji.

Niektórzy gracze decydują się na cofnięcie update’u lub pozostanie na konkretnym ze względu na nowe, uciążliwe bugi. Niestety, zdarza się, że wraz z poprawkami w patchach zostają dodane także nowe błędy. Oczywiście nie jest to niczyim, zamierzonym zachowaniem, to po prostu kwestia nieprzewidzenia pewnych przypadków. Gracze, wiedząc o takim scenariuszu, często wycofują aktualkę i wolą poczekać na wprowadzenie odpowiedniej łatki.

Na ten moment nie wiadomo, dlaczego twórcy platformy Gabe’a Newella zdecydowali się na taki krok. Warto jednak brać pod uwagę, że nie wszystkie zmiany z wersji beta muszą koniecznie trafić do finalnego builda. Być może negatywny odzew społeczności graczy na to ograniczenie odwiedzie deweloperów od tego raczej dość kontrowersyjnego pomysłu.

Być może ominęliście ostatni tekst na temat ściągania gier na Steamie. Może nie zauważyliście, ale interfejs pobierania wygląda teraz nieco inaczej. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie