Stasis – mroczna przygoda science fiction wkrótce na polskim rynku

Podróż w daleką przyszłość i opuszczony ośrodek badawczy czekają.

Stasis zadebiutuje na krajowym rynku już 14 kwietnia, a wydanie na PC będzie dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie 39,90 zł. Ta niezwykła, utrzymana w mrocznych klimatach gra przygodowa ukazana jest w rzucie izometrycznym. Akcja jest osadzona w dalekiej przyszłości.


Stasis - polskie wydanie
Stasis – polskie wydanie

Gracz ma okazję wcielić się w postać Johna Marachecka, który budzi się z hibernacji w opuszczonym ośrodku badawczym, który prawdopodobnie umiejscowiony jest na statku kosmicznym. Okazuje się, że wokół nie ma żywej duszy. Bohater zaczyna eksplorować opuszczoną bazę w poszukiwaniu swojej rodziny.

John doprowadzony do granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej musi zmierzyć się z sekretami, które skrywa miejsce, w którym się znalazł. Korzysta z różnych przedmiotów, dopasowuje je do siebie, wchodzi w interakcje z komputerami i rozwiązuje zagadki w realistycznym środowisku gry. Musi dowiedzieć się, co takiego stało się w miejscu, w którym jest i jak może znaleźć drogę do swoich bliskich. Laboratorium skrywa wiele tajemnic i niebezpieczeństw.

Stasis utrzymana jest w chłodnych tonacjach, co potęguje uczucie osamotnienia głównego bohatera. Nie bez znaczenia pozostaje także muzyka, która buduje klimat otaczającej pustki i odizolowania. Grę w Polsce wydaje Techland Wydawnictwo, tytuł będzie dostępny w kwietniu na platformę PC w cenie 39,90 zł. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (kinowa).

Źródło: Techland

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

4 Shares
Share4
+1
Tweet