Starfield jest największą produkcją Bethesdy. Gra skupia się na dojrzałej fabule

Starfield jest największą grą Bethesdy i stawia na fabułę
Newsy PC Xbox Series

Kompozytor odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do Starfield wypowiedział się o skali gry. Ta ma być imponująca, a fani dobrych historii mają czuć się spełnieni.

Starfield miało ukazać się w tym roku, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. To zapewne bardzo dobrze, biorąc pod uwagę kosmiczne ambicje deweloperów (przed którymi niektórzy przestrzegają). Inon Zur to legendarny kompozytor odpowiedzialny również za ścieżkę dźwiękową do nadciągającego hitu Bethesdy.

Zur stwierdził, iż kosmiczna epopeja twórców Skyrim jest „dwukrotnie większe od największej gry Bethesdy”. Tytuł ma imponować skalą i tym, co można w nim zrobić. Jednocześnie powoduje to, iż to największy projekt, jaki kiedykolwiek powstał w studiu. Brzmi zachęcająco, ale często zdarza nam się to słyszeć przed premierą wielkich gier, prawda?

Nieco ciekawszą i bardziej konkretną informacją są pierwsze wzmianki o fabule produkcji. Wedle Zura to właśnie historia jest tutaj w centrum zainteresowania. Oczywiście, świat gry, gameplay i różne mechaniki stać tu mają na niezwykle wysokim poziomie, ale twórcy ponoć dołożyli wszelkich starań, aby zaimponować nam dojrzałym podejściem do eksploracji kosmosu.

Nie ma co spodziewać się gry w stylu Skyrim, którego fabuła raczej nie jest uważana za wyżyny scenariopisarstwa. Choć Starfield ma również pozwolić na niespotykaną wolność, fani fabuł mają nie być zawiedzeni. To tytuł, który stawia filozoficzne pytania dotyczące sensu eksploracji kosmosu, jego następstw i gra, która „nie obawia się zadawać pytań”. Czy będziemy mieli do czynienia z filozoficznym rozważaniem rodem z Planescape: Torment? Tego nie wiemy, ale wiele na to wskazuje.

Starfield ukaże się na PC oraz Xbox Series X i S w przyszłym roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie