Kultowa gra z poprawioną grafiką i naprawdę niskimi wymaganiami

Uruchomicie na starym laptopie.

StarCraft Remastered pojawi się na rynku za niecałe dwa miesiące (poniżej przypominamy kapitalny zwiastun z datą premiery) i jak można się było spodziewać, wymagania sprzętowe dla gry są bardzo niskie.

Blizzard ujawnił minimalną oraz zalecaną konfigurację i jak widzicie, żeby uruchomić kultową strategię w odświeżonych szatach, wystarczy procesor Pentium D, GeForce 6800 z 256 MB VRAM na pokładzie i 2 GB pamięci RAM.

Kto chce wycisnąć ze StarCraft Remastered wszystkie soki, też nie zagrzeje swojego komputera. Tutaj producent rekomenduje Intel Core 2 Duo E6600 (2.4 GHz), kartę GeForce 8800 GT (512 MB VRAM) oraz 4 GB pamięci RAM.

StarCraft Remastered – wymagania sprzętowe minimalne

 • System: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
 • Procesor: Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6800 (256 MB) lub ATI Radeon X1600 Pro (256 MB) lub lepsza
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Miejsce na dysku twardym: 2.8 GB
 • Uwagi: dla rozdzielczości 1024 x 768

StarCraft Remastered – wymagania sprzętowe zalecane

 • System: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 (2.4 GHz) lub AMD Athlon 64 X2 5000+ (2.6 GHz) lub lepszy
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB) lub ATI Radeon HD 4850 (512 MB) lub lepsza
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Miejsce na dysku twardym: 2.8 GB
 • Uwagi: dla rozdzielczości 1024 x 768

Jesteśmy atakowani! Genialny zwiastun od Blizzarda i data premiery gry

Blizzard wypuścił świetny trailer StarCraft Remastered ujawniając przy tym, że data premiery tytułu została zaplanowana na 14 sierpnia tego roku i jeśli chcecie już teraz zamówić swoją kopię, pre-ordery są zbierane na stronie dewelopera. Cena – około 63 zł.

Na karcie gry pojawiła się również informacja, że będzie polska wersja StarCraft Remastered, co na pewno jest miłym dodatkiem nawet w grach strategicznych, gdzie nie ma zbyt wielu linijek tekstu.

StarCraft: Remastered to gruntownie unowocześniona i ulepszona wersja legendarnej strategii czasu rzeczywistego science-fiction oraz słynnego dodatku StarCraft: Brood War autorstwa Blizzard Entertainment. Doświadczcie międzygalaktycznego konfliktu między rasami terran, zergów i protosów w zmodernizowanej oprawie graficznej i dźwiękowej z zachowaniem tej samej, klasycznej rozgrywki, dzięki której StarCraft stał się światowym fenomenem – zachęca Blizzard.

Pod względem wizualnym doczekamy się ulepszonych tekstur, modeli jednostek, poprawionych cieni, efektów oraz oświetlenia. Zmiany dotyczą też formatu obrazu.

StarCraft: Remastered odpalimy nawet w rozdzielczości 4K, a przerywniki filmowe obejrzymy w jakości 1080p. Do tego lepszy dźwięk i wsparcie przez aplikację Blizzard, oferującą choćby zapisy gier w chmurze, rankingi i możliwość streamingu.

Co do samej rozgrywki, tutaj będzie po staremu. Nowa wersja ma być dodatkowo kompatybilna z oryginałem, zatem przeniesiemy do niej save’y, by kontynuować kampanię i nie stracić postępów w zabawie multiplayer.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.