Siedem dobrych powodów, by odpalić dzisiaj StarCraft II

Pierwszy sezon startuje.

Blizzard przypomina na swojej oficjalnej stronie, że 23 stycznia, kiedy rozpocznie się sezon 1 w StarCraft II, gra otrzyma siedem nowych map. Poniżej konkrety, które publikuje wydawca:

1 na 1

Abiogeneza to mapa nastawiona na wczesny szturm. Gracze mogą planować wczesne ataki, a następnie przejść na strategię nastawioną bardziej na rozwój gospodarczy w późniejszych etapach gry.

Wytwórnia Kwasu to standardowa mapa osadzona w zarośniętym zakładzie chemicznym. Poza najbliżej położonym miejscem na ekspansję znajduje się wiele innych, co pozwala stosować zróżnicowane strategie.

Pogranicze to mapa skupiona na makro-zarządzaniu, na której znajduje się trzecia, osłonięta baza, do której dostęp uzyskać można zza naturalnych pól minerałów. Gracze są oddzieleni od siebie przez bagniste, zalane obniżenie, które dzieli planszę na północną oraz południową część.

Wschodnia Strażnica to standardowa mapa, która pozwala na kilka rodzajów rozgrywki i wymaga manewrów taktycznych w celu pokonania przeciwnika.

MAPY DRUŻYNOWE

2 na 2

Razem z sojusznikiem zaczynacie grę na względnie bezpiecznych pozycjach. Do wroga oraz defensywnych miejsc pod ekspansję prowadzi tylko jedna, główna droga. W miarę postępów będziecie musieli mieć oko na zniszczalne skały, aby zapewnić bezpieczeństwo waszym bazom.

3 na 3

Odległość do przeciwników jest mała, dlatego wcześnie przygotujcie obronę. Wąskie przełęcze górskie można wykorzystać do zasadzek na wrogów, ale mogą też okazać się zdradzieckie, jeżeli zostaniecie wypatrzeni.

4 na 4

Główna baza jest wspólna, ale na obszar prowadzą cztery niewielkie rampy. Niezbędna jest współpraca z sojusznikami i wypatrywanie wrogich wojsk na otwartych terenach. Dodatkowo w celu osiągnięcia zwycięstwa warto koordynować ataki na kilku rampach jednocześnie lub skupić działania na jednym obszarze.

Źródło: Blizzard

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.