Star Wars Jedi: Fallen Order - jedna z mrocznych sióstr

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Star Wars Jedi: Upadły Zakon – długość/czas gry i pierwsza opinia

Choć EA ogłosił, że nie chce, by recenzje Star Wars Jedi: Upadły Zakon były publikowane przed premierą gry, w sieci już parę dni temu pojawiła się pierwsza opinia na temat tytułu.

Niedawno pisaliśmy, że według najnowszych doniesień Electronics Arts nie zamierza udostępnić użytkownikom EA Access i Origin Access wersji próbnej Star Wars Jedi: Upadły Zakon ani po premierze, ani tym bardziej przed. Mało tego – Elektronicy ogłosili, że nie chcą, by przed oficjalną datą wydania tytułu pojawiały się w internecie jego recenzje. Powodem kontrowersyjnych decyzji jest, jak tłumaczy producent, obawa, że gracze zasypią internet spoilerami, co ma rzekomo zepsuć radość płynącą z odkrywania tytułu.

Premiera Upadłego Zakonu została wyznaczona na 15 listopada. Pomimo wielkiego szumu związanego z „utajnianiem” tytułu przez EA, kilka dni temu użytkownik forum reddit o pseudonimie Fat_Log podzielił się pierwszymi wrażeniami z rozgrywki.

Ile trwa gra?

Po ogłoszeniu informacji o braku triala oczekujący na premierę fani zaczęli zastanawiać się, czy Electronics Arts nie chce przez to powiedzieć, że Upadły Zakon jest bardzo krótki. Jeden z użytkowników reddit zapytał o to Fat_Loga, na co autor opinii odpowiedział, że gra już od 14 godzin i szacuje, że aby dotrzeć do końca, niespecjalnie szybki gracz będzie potrzebował do 25 godzin.

Zdjęcie pudełka z grą opublikowane przez Fat_Loga

Wiadomość o tym, że EA nie chce widzieć żadnych recenzji tytułu przed jego premierą, zaczęła wzbudzać podejrzenie co do ogólnej jakości Star Wars Jedi. Z opinii dowiadujemy się między innymi, że zajmujący 55 GB program wygląda przepięknie. Autor postów zachwyca się przede wszystkim jakością krajobrazów i grą światła i cieni. Choć tytuł ładuje się dość długo, przejścia z cut-scenek do gameplaya są generalnie płynne.

O walce i bieganiu

System walki jest zdaniem Fat_Loga bardzo satysfakcjonujący: starcia z wrogami w Upadłym Zakonie autor wątku opisuje jako „really really fun”, mimo że gra nie należy do najłatwiejszych – potyczki z poważniejszymi przeciwnikami stanowią dość spore wyzwanie.

Rozwiązania dotyczące biegania i wspinania się w Star Wars Jedi zostały przez Fat_Loga przyrównane do tego, do czego przywykli fani Śródziemia: Cienia Wojny i Assassin’s Creeda. Ruchy postaci są płynne, a rozgrywka przebiega rzekomo sprawnie i szybko.

Autor relacjonował swoje wrażenia na bieżąco, rozdzielając je na kilka postów. W swojej recenzji opisuje przeróżne detale i pokazuje zdjęcie pudełka na grę, bardzo możliwe więc, że naprawdę miał do czynienia ze Star Wars Jedi i jego raport jest autentyczny. Zresztą oceńcie sami: całość możecie przeczytać tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%