Star Wars Jedi: Upadły Zakon – długość/czas gry i pierwsza opinia

Choć EA ogłosił, że nie chce, by recenzje Star Wars Jedi: Upadły Zakon były publikowane przed premierą gry, w sieci już parę dni temu pojawiła się pierwsza opinia na temat tytułu.

Niedawno pisaliśmy, że według najnowszych doniesień Electronics Arts nie zamierza udostępnić użytkownikom EA Access i Origin Access wersji próbnej Star Wars Jedi: Upadły Zakon ani po premierze, ani tym bardziej przed. Mało tego – Elektronicy ogłosili, że nie chcą, by przed oficjalną datą wydania tytułu pojawiały się w internecie jego recenzje. Powodem kontrowersyjnych decyzji jest, jak tłumaczy producent, obawa, że gracze zasypią internet spoilerami, co ma rzekomo zepsuć radość płynącą z odkrywania tytułu.

Premiera Upadłego Zakonu została wyznaczona na 15 listopada. Pomimo wielkiego szumu związanego z “utajnianiem” tytułu przez EA, kilka dni temu użytkownik forum reddit o pseudonimie Fat_Log podzielił się pierwszymi wrażeniami z rozgrywki.

Ile trwa gra?

Po ogłoszeniu informacji o braku triala oczekujący na premierę fani zaczęli zastanawiać się, czy Electronics Arts nie chce przez to powiedzieć, że Upadły Zakon jest bardzo krótki. Jeden z użytkowników reddit zapytał o to Fat_Loga, na co autor opinii odpowiedział, że gra już od 14 godzin i szacuje, że aby dotrzeć do końca, niespecjalnie szybki gracz będzie potrzebował do 25 godzin.

Zdjęcie pudełka z grą opublikowane przez Fat_Loga

Wiadomość o tym, że EA nie chce widzieć żadnych recenzji tytułu przed jego premierą, zaczęła wzbudzać podejrzenie co do ogólnej jakości Star Wars Jedi. Z opinii dowiadujemy się między innymi, że zajmujący 55 GB program wygląda przepięknie. Autor postów zachwyca się przede wszystkim jakością krajobrazów i grą światła i cieni. Choć tytuł ładuje się dość długo, przejścia z cut-scenek do gameplaya są generalnie płynne.

O walce i bieganiu

System walki jest zdaniem Fat_Loga bardzo satysfakcjonujący: starcia z wrogami w Upadłym Zakonie autor wątku opisuje jako “really really fun”, mimo że gra nie należy do najłatwiejszych – potyczki z poważniejszymi przeciwnikami stanowią dość spore wyzwanie.

Rozwiązania dotyczące biegania i wspinania się w Star Wars Jedi zostały przez Fat_Loga przyrównane do tego, do czego przywykli fani Śródziemia: Cienia Wojny i Assassin’s Creeda. Ruchy postaci są płynne, a rozgrywka przebiega rzekomo sprawnie i szybko.

Autor relacjonował swoje wrażenia na bieżąco, rozdzielając je na kilka postów. W swojej recenzji opisuje przeróżne detale i pokazuje zdjęcie pudełka na grę, bardzo możliwe więc, że naprawdę miał do czynienia ze Star Wars Jedi i jego raport jest autentyczny. Zresztą oceńcie sami: całość możecie przeczytać tutaj.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: