Star Wars Eclipse będzie inne, niż się spodziewamy, choć i tak nie powinniśmy się rozczarować

Star Wars Eclipse zaskoczy, ale nie rozczaruje fanów Quantic Dream
Newsy PC PS5 Xbox Series

Star Wars Eclipse to kolejna gra z uniwersum Gwiezdnych Wojen, tym razem od Quantic Dream. Deweloperzy przyznają, że nie zamierzają porzucać swojego DNA.

Star Wars Eclipse jest jedną z największych zeszłorocznych niespodzianek. To, że marka SW coraz śmielej zadomawia się w grach wideo, było wiadomo od dawna. Mało kto jednak przypuszczał, że za jeden z tytułów odpowiadać będą deweloperzy z Quantic Dream. Studio, ku przypomnieniu, stworzyło docenione i popularny “filmy growe” jak Heavy Rain czy Detroit: Become Human.

Quantic Dream dłubie więc przy produkcji, o której nie wiemy zbyt wiele. Przecieki zdradzały, iż tytuł i tak zadebiutuje dość późno i miał sporo produkcyjnych problemów. Twórcy na razie nie wyjaśniali szczegółów, ale przyznali, iż nie będzie to gra, z jakimi są kojarzeni. Porzucają ideę “interaktywnych filmów” i tworzą tytuł action-adventure w otwartym i żyjącym świecie. Dla fanów to dość niepokojące wieści, no bo przecież QD świetnie (choć to kwestia dość sporna wśród graczy) sprawdzało się jako twórcy gier stricte przygodowych.

Serwis IGN porozmawiał jednak z dyrektorem generalnym Guillaume de Fondaumiere ze studia. Ten zapewnia, iż jego pracownicy “z pewnością zachowają fundamenty gier Quantic Dream”. Oznacza to, rzecz jasna, bogatą i rozwiniętą fabułę oraz mocno zarysowane postacie.

W Star Wars Eclipse z pewnością zachowamy podstawowe elementy gier Quantic Dream; bardzo silną historię, bardzo silne postacie, wiele grywalnych postaci i oczywiście danie graczom możliwości uwarunkowania, poprzez ich działania i decyzje, jak rozwija się historia.

– zaznacza w rozmowie z IGN Guillaume de Fondaumiere

Teoretycznie więc powinniśmy spodziewać się pod względem samej struktury historii i jej skali tego, co znamy z poprzednich gier studia. W końcu takie Detroit: Become Human okazało się mieć naprawdę potężną fabułę, która rozwidlała się na wiele różnych odnóg. Sama mechanika zostanie jednak zmieniona i będzie bardziej przypominać klasyczne gry action-adventure.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie