Star Wars Eclipse może namieszać w kanonie. Twórcy ponoć zdecydowali się na odważny ruch

Star Wars Eclipse może namieszać w uniwersum Gwiezdnych Wojen
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nowy gier w świecie Gwiezdnych Wojen nadchodzi bez liku. Ciekawie natomiast zapowiada się Star Wars Eclipse, które może potężnie namieszać w uniwersum.

Star Wars Eclipse to jedna z wielu gier w świecie Gwiezdnych Wojen, które powoli do nas zmierzają. Projekt jednak rzekomo ma spore kłopoty, a nowe przecieki ponownie nie brzmią zbyt pozytywnie. Gra ma nawet „nie znajdować się we właściwej produkcji”. Mimo to do sieci przedostały się ciekawe informacje na temat samej fabuły.

Przecieki pochodzą z podcastu Sacred Symbols (za VGC). Colin Moriarty, host podcastu, podkreśla, że otrzymał wewnętrzne dokumenty wskazujące na sporo ciekawostek dotyczących fabuły gry. Zawierają one m.in. motywacje i opisy głównych postaci. Te, jak się okazuje, mogą nieźle namieszać w kanonie. Tak, możemy wreszcie poznać zupełnie nową rasę w uniwersum Star Wars.

Star Wars Eclipse z nową rasą?

Otóż główną bohaterką gry może zostać niejaka Sarah (wysportowana 30-latka), która nie jest jednak człowiekiem, a pochodzi z rasy „The Zaaran”. Jest to zupełnie nowa rasa, która w uniwersum jeszcze nigdy wcześniej się nie pojawiła.

(Zaaran – dop. red.) szczyci się polityczną i militarną agresją i podobnie jak w innych częściach Gwiezdnych Wojen, nie ma dużego zróżnicowania między mężczyznami i kobietami, jeśli chodzi o role i obowiązki. Ale jest też ciekawa sprawa, kiedy Zaraan wychodzi za mąż, ich zaślubiny niosą ze sobą interesujące implikacje militarne, jako że stają się jedną jednostką rządzącą, która pracuje razem.

– twierdzi podcast zgodnie z dokumentami Quantic Dream

Sarah ma być „fanatyczką agresji i przestępczości”, a jej mąż, niejaki Xendo, jest zupełnie odmienną osobą. Spora część ma rzekomo opierać się na relacjach obydwu postaci i tego, jak próbują się ze mną porozumiewać. Przypominam, że akcja gry toczyć się ma na długo przed pierwszą częścią filmów – w erze tzw. High Republic, „złotych lat Jedi”.

Tom Henderson na Insider Gaming nawiązał do nowych przecieków, lecz jego zdaniem produkcja jest lata przed nami. Star Wars Eclipse ponoć nie weszło jeszcze do pełnego cyklu produkcyjnego. QD wciąż szuka pracowników, a premiera może nastąpić najwcześniej za 3-4 lata. Co ciekawe, powyższy fabularne przecieki mają pochodzić z „wycieku kontrolowanego”. Twórcy ponoć chcą sprawdzić, jak na ciekawe pomysły zareaguje fandom.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie