Co ze Star Wars: Battlefront 3? Doniesienia bardzo zasmucą fanów serii EA

Star Wars: Battlefront - grafika ze szturmowcem
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jeśli liczyliście, że Star Wars: Battlefront 3 aktualnie powstaje, na razie możecie o tym zapomnieć. Choć zeszłoroczne plotki wskazywały inaczej, fani serii Electronic Arts będą musieli obejść się smakiem i jest ku temu dobry powód.

Jedyne projekty Star Wars powstające w studiach EA zostały przypisane zespołowi Respawn Entertainment – donosi Jeff Grubb na łamach GamesBeat. 25 stycznia oficjalnie potwierdzono, że Respawn przygotowuje trzy gry, z czego jedna powstaje we współpracy ze studiem Bit Reactor.

Electronic Arts rzekomo chce, aby DICE skupiło się na serii Battlefield (nadal łatając BF2042, które jest w złym stanie) i dało sobie spokój ze Star Wars: Battlefront 3. Oznacza to, że najpewniej kontynuacja SW:BF nie powstanie przez parę najbliższych lat, o ile w ogóle.

Najnowsza odsłona cyklu przyjęła się dość kiepsko. Battlefront 2 miało problemy z mikrotransakcjami i gasnącą popularnością. Ostatecznie w styczniu zeszłego roku Electronic Arts zdecydowało się na rozdanie Battlefront 2 za darmo, co nieco podreperowało bazę graczy. Produkcja ta z pewnością nie była jednak sukcesem, na jaki liczyło EA.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie