Pamiętacie Star Wars 1313? Ujawniono rozgrywkę z Bobą Fettem

Star Wars: 1313 - grafika koncepcyjna
PC PS4 XOne

Star Wars 1313 to anulowana produkcja osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. Do sieci co jakiś czas wyciekają materiały z gry, a tym razem ujawniono naprawdę interesujący materiał.

Na YouTube udostępniono trzyminutowy zbiór fragmentów rozgrywki z wczesnej wersji tytułu. Zaprezentowane nagrania pokazują kilka urywków gameplay’u z paru miejscówek oraz rzecz jasna postać protagonisty, czyli Boby Fetta.

Star Wars 1313 tak naprawdę nigdy oficjalnie nie zostało anulowane. Faktem jest jednak, że w 2013 roku, chwilę po przejęciu LucasArts przez Disney, wstrzymano prawie wszystkie projekty w studiu. Oficjalnie 1313 jest „wstrzymane”, ale zespół deweloperów rozpierzchł się po świecie, kod gry ma na karu prawie dekadę i praktycznie nie ma szans na reanimację projektu. No chyba, że jakiś wydawca zechce zacząć od nowa, co jest jednak mało prawdopodobne. Kto wie, może przywrócone do życia Lucasfilm Games ma coś w planach?

Jak ktoś wszedł w posiadanie materiału z anulowanego 1313? Jak już wspominałem, twórcy gry są rozrzuceni po całym świecie. W chwili anulowania projektu ratowano co się da w nadziei, że uda się go wskrzesić, na przykład w nieodżałowanej pamięci Visceral Games, które jednak nie zdecydowało się na przejęcie gry. Być może paru deweloperów wciąż trzyma na dyskach materiały z anulowanego Star Wars 1313.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie