STALKER: Cień Czarnobyla może doczekać się portu na konsole. Wyciekł gameplay

STALKER Shadow of Chernobyl - wyciekł gameplay z wersji na konsole
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Do sieci wyciekły informacje, wedle których powstaje konsolowa wersja STALKER: Cień Czarnobyla i na niej się nie skończy. Jest nawet gameplay.

Wszystkie dotychczasowe części legendarnej serii STALKER ukazały się tylko na PC. Gracze na konsolach być może nawet nie zdają sobie z tego sprawy, ale faktem jest, że stracili tym samym bardzo dużo. To w końcu nie tylko genialna i klimatyczna seria. To też naprawdę udane FPS-y połączone z estetyką postapokaliptycznego survivalu i horroru.

Na Telegramie pojawił się wpis blogera nevajno1kto, który w zasadzie zdradził istnienie konsolowego portu STALKER: Cień Czarnobyla. W swoim poście zaznaczył, iż najpewniej to nie GSC Game World pracuje nad tytułem, więc prace idą równolegle z powstawaniem STALKER-a 2. Wczesna wersja wyciekła ze względu na „wszystkim znane stanowisko firmy wobec rosyjskich graczy„.

Tytuł rzekomo powstaje na zmodyfikowanym X-Ray Engine i oferować ma wszystko to, bez czego gra na konsole się nie obejdzie. Można więc spodziewać się wsparcia gamepadów, kołowego menu wyboru broni, zmodyfikowanego UI czy paru dodatkowych elementów samej rozgrywki.

Powyższe informacje brzmią jeszcze ciekawiej, gdy weźmiemy pod uwagę, że nie jest to koniec ekspansji serii na konsole. Oczywiście, STALKER 2 wyjdzie na PS5 i Xbox Series, ale pozostałe starsze odsłony również mają trafić na ten sprzęt. Mowa o Zewie Prypeci i Czystym Niebie. Do powyższych rewelacji należy podchodzić z rezerwą, choć dość szybko doniesienia te niemal potwierdzono. Do sieci wyciekł gameplay z Shaodow of Chernobyl na konsole. Tytuł wygląda na dość wczesną wersję, ale i tak raczej nie ma co liczyć na „remaster”, a bardziej nieco bardziej dopracowany port.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie