Twórcy STALKER 2 odpowiadają na przecieki dotyczące sporej obsuwy gry

Twórcy STALKER 2 od ponad roku atakowani są przez Rosjan
Newsy PC PS5 Xbox Series

Tom Henderson niedawno informował o nowych rewelacjach w sprawie daty premiery STALKER 2. Gra miałaby nie wyjść przed 2023-2025 rokiem. GSC Game World odpowiada.

Vitaly Kazunov z iXBT Games, powołując się na własne źródła, twierdził jeszcze niedawno, iż STALKER 2 nie ukaże się prędko. Zdaniem jego informatorów gra zalicza kolejną, tym razem olbrzymią obsuwę. Tytuł miałby rzekomo nie ukazać się przed 2024-2025 rokiem, co stanowiłoby bardzo długie oczekiwanie dla fanów. O wieściach tych poinformował Tom Henderson, znany insider i dziennikarz branżowy, za pośrednictwem Insider Gaming.

Tyle że to wszystko okazuje się nieprawdą, a Kazunov najpewniej będzie musiał jeszcze raz rozważyć, czy warto ufać swoim źródłom. Deweloperzy ze studia przekazali serwisowi Insider Gaming specjalne oświadczenie, w którym podkreślają, że nic z tych rewelacji nie pokrywa się z rzeczywistością. Gra nie zalicza kolejnego opóźnienia, szczególnie tak długiego.

Zazwyczaj nie komentujemy takich plotek, ale ze względu na absurdalny charakter informacji zrobimy wyjątek. Jest to nieprawda, a gra nie została po raz kolejny opóźniona. Nasza data premiery to 2023 rok, tak jak ogłosiliśmy na pokazie MCFT na E3 tego lata.

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu na Twitterze

Także nie powinniśmy martwić się o datę premiery wyczekiwanej gry. Osobną kwestią jest bezpieczeństwo i zdrowie pracowników studia, których część wyruszyła na front w trakcie Wojny w Ukrainie. Zaskakująca jest jednak odpowiedź twórców. Do tej pory faktycznie nie komentowali takich plotek, a rodziło się ich całkiem sporo. Życzymy im wszystkiego najlepszego i oby zdołali wydać taką grę, jaką chcą. Przy okazji – niedawno pokazali jednego z przeciwników w grze, który jest… wielkim kotem naśladującym ludzkie głosy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie