Sprzedaż Xbox One X. Udany debiut? Są pierwsze dane!

To jak się przyjęła nowa konsola Microsoftu?

Xbox One X zadebiutował 7 listopada na światowym rynku i w końcu mamy pierwsze liczby dotyczące sprzedaży sprzętu. Co prawda dotyczą one jedynie Wielkiej Brytanii, lecz i tak dają nam sygnał, że… jest bardzo dobrze!

Wyniki sprzedaży Xbox One X w premierowym tygodniu publikuje serwis GamesIndustry.biz. Wynika z nich, że w UK konsola rozeszła się we wspomnianym okresie w nakładzie ponad 80 tysięcy egzemplarzy.

Wynik jest naprawdę niezły biorąc pod uwagę fakt, że nieźle przyjęte Nintendo Switch również osiągnęło taki pułap podczas swojego debiutu, a PlayStation 4 Pro w pierwszym tygodniu trafiło w ręce 55 tysięcy graczy i dobiło do pułapu 80 tysięcy dopiero po czterech tygodniach (trzeba brać jednak pod uwagę problemy z dostępnością Switch i PS4 Pro w pierwszych dniach po premierze).

Sygnał jest jednak jak najbardziej pozytywny – Xbox One X sprzedaje się zadowalająco i Microsoft może być zadowolony ze swojego nowego członka rodziny. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że 55 proc. sprzedanych X-ów to limitowany Project Scorpio.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.