Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 50 mln sztuk

Sprzedaż PlayStation 4 przekroczyła 50 mln sztuk
Newsy PS4

Oto najnowsze wyniki sprzedaży konsol od Sony.

Sony podało dzisiaj, że firmie udało się przekroczył 50 mln sprzedanych sztuk PlayStation 4. Są to dane uwzględniające sprzedaż do 6 grudnia czyli wraz z egzemplarzami PlayStation 4 Pro oraz Slim. Nie pozostawia wątpliwości fakt, że w dużej części przekroczenie bariery 50 mln sztuk jest zasługą odświeżenia gamy modelowej za pośrednictwem Pro oraz Slim. Otóż w maju tego roku firma podała, że w sumie sprzedało się 40 mln konsol. Kolejne 10 mln osiągnięto zatem w zaledwie pół roku. Warto też przy tym podkreślić, że mowa tutaj o sprzedaży do klientów, a nie wysyłce sprzętu do sklepów.

To jednak nie wszystkie dane, które podaje Sony. Do 6 grudnia tego roku sprzedano ponad 369 mln gier na PS4 (cyfrowe i w pudełkach), co pokazuje, że średnio każdy posiadacz tego sprzętu ma 7 gier. PlayStation 4 daleko jednak jeszcze do rekordu PlayStation 2, którego w ciągu 15 lat sprzedano 155 mln sztuk.

Serwis VGChartz.com podaje, że jeśli chodzi o sprzedaż najnowszych konsol będących w ofercie, nadal prym wiedzie Nintendo 3DS z liczbą ponad 60 mln sprzedanych sztuk. Drugie przypada PlayStation 4, trzecie Xboksowi One, a następne kolejno dla PS Vicie oraz Wii U.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie