Sony zmniejszyło produkcję PlayStation 5? Firma odpowiada na spekulacje

Doniesienia sugerowały, że Sony znacznie zredukowało produkcję PlayStation 5 przez problemy z fabrykacją części. Firma odniosła się do plotek.

Jak donosi Bloomberg, Sony miało zmniejszyć przewidywaną produkcję PlayStation 5 o 4 miliony sztuk. Pierwotnie firma chciała wyprodukować 15 milionów konsol, jednak musiała zmienić plany ze względu na problemy z wyprodukowaniem autorskich SoC.

Przedstawiciele Sony szybko ustosunkowali się do informacji i zdementowali pogłoski.

Choć nie ujawnimy szczegółów związanych z produkcją, informacje dostarczone przez Bloomberg są fałszywe. Nie zmienialiśmy planów odnośnie liczby wyprodukowanych konsol odkąd rozpoczęliśmy ich masową produkcję.

To kolejny dowód na to, że japoński gigant wbrew pozorom nie martwi się o premierę swojego nowego sprzętu.

Jeszcze wczoraj poinformowaliśmy was, że Sony dopłaciło do transportu aby mieć pewność, że wszyscy zainteresowani gracze będą mogli zakupić konsolę PlayStation 5 w momencie jej premiery, a teraz rozwiały się kolejne wątpliwości odnośnie sprzętu “niebieskich”. Fani marki mogą spać spokojnie.

Już dzisiaj odbędzie się PlayStation Showcase, w trakcie którego powinniśmy najprawdopodobniej poznać cenę PlayStation 5 i nowe, jak i już zapowiedziane gry zmierzające na konsolę. Konferencja rozpocznie się o godzinie 22:00 i potrwa około 40 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: