Sony zaskoczone pozytywnymi reakcjami na Until Dawn

Z pewnością premierę Until Dawn można zaliczyć do udanych. Szef Sony stwierdził w związku z tym, że na rynku jest miejsce dla interaktywnych dramatów.

Shuhei Yoshida przyznaje, że Until Dawn to udana produkcja (w serwisie Metacritic widnieją oceny na średnim poziomie 79 punktów na 100). W rozmowie z serwisem Eurogamer powiedział, że jest zaskoczony pozytywnymi reakcjami na temat gry. Zapowiada tym samym, że na okres Świąt, Sony przygotowuje się do akcji promocyjnej tego tytułu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji ludzi, zwłaszcza tych, którzy streamowali wideo na YouTube – twierdzi Yoshida. – To naprawdę spora frajda patrzyć jak ludzie grają, nawet jeśli sam przeszedłeś już grę, ponieważ inni ludzie, dokonują innych wyborów w Until Dawn – dodaje szef Sony.


Ponadto Yoshida twierdzi, że to bardzo dobry znak dla gatunku interaktywnych dramatów, którego Sony jest fanem. Jak podkreśla, siła tego rodzaju gier tkwi w tym, że wcale nie trzeba być dobrym w gry, aby czerpać przyjemność i zaangażować się w produkcję.

Mamy nadzieję, że interaktywne dramaty pozwolą poszerzyć grono osób zainteresowanych grami na konsole – komentuje.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

10 Shares
Share10
+1
Tweet