Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Tagi: ,

Sony ma w planach PS5 Pro? Sugeruje to patent

W ujawnionych niedawno dokumentach patentowych jest mowa o mocniejszym wydaniu niesprecyzowanej konsoli. Być może chodzi o PS5 Pro.

Na majowym wydarzeniu The Future of Gaming dane nam było zobaczyć PS5 w dwóch wersjach: standardowej i bez napędu. Opublikowany niedawno patent autorstwa Sony Interactive Entertainment może sugerować plany prac nad lepszą wersją urządzenia.

W dokumencie, który pokazano na tej stronie, nie pada żadne nawiązanie do PS5 – mowa o nieokreślonej konsoli i  streamingu za pośrednictwem chmury. Patent nawiązuje do dwóch wersji systemu: light i high end. To drugie wydanie sprzętu ma charakteryzować się między innymi większą liczbą układów scalonych, zwiększoną pamięcią czy innymi funkcjami, które zaoferują lepszą wydajność urządzenia w pracy w chmurze.

Oczywiście są to tylko plany – nie wiadomo, czy Sony zdecyduje się na wprowadzenie ich w życie. Jeśli tak będzie i mocniejsza wersja PS5 będzie miała rzeczywiście powstać, na pewno japoński producent wyjawi swoje zamiary po dłuższym czasie od premiery next-gena. PlayStation 5, jak wiadomo, ma zadebiutować w okresie świątecznym 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się