Sony o aktualizacji PS4 2.50. “Nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie w internecie”

Czyżby nadchodzący firmware był pozbawiony jednej z ujawnionych wcześniej funkcji?

Aktualizacja do PS4, która otrzyma numerek 2.50 oraz nazwę Yukimura, powinna pojawić się do pobrania na przełomie marca/kwietnia. Wraz z nią dostaniemy sporo ciekawych nowości. Będzie funkcja usypiania konsoli, ułatwienia w trofeach czy SharePlay w 60 klatkach na sekundę. Po więcej informacji odsyłamy do tego newsa.


Yukimura jest obecnie testowana przez wybranych posiadaczy PS4 i jeszcze zanim Sony ogłosiło, co dostaniemy w ramach aktualizacji, testerzy praktycznie wszystko wyjawili w licznych przeciekach. Wśród nich pojawiła się jedna funkcja, o której Sony niestety nic nie wspomniało, ogłaszając łatkę 2.50 oficjalnie.

Chodzi o możliwość tworzenia kopii zapasowych gier, które następnie moglibyśmy przerzucać na zewnętrzne dyski twarde. Mieliśmy nawet zdjęcie, które uwiarygadniało pracę nad taką opcją.

Dlaczego Sony nie potwierdziło tej funkcji? Zapytał o to jeden z graczy na forum oficjalnego blogu PlayStation. W odpowiedzi usłyszał po prostu, że tworzenie kopii zapasowych nie może być w tym momencie potwierdzone. Przedstawiciel Sony dodał też: Nie wierzcie we wszystko, co przeczytacie na stronach internetowych.

Back-Up-PS4-e

I jak mamy traktować taką wypowiedź? Jeden z użytkowników forum Reddit (o nicku flyingcloud11) odniósł się to słów przedstawiciela Sony tłumacząc, że przecież testowana funkcja tworzenia kopii zapasowych jest faktem i do tego całkiem sprawnie działa. Na dowód wrzucił do sieci kilka screenów, które możecie zobaczyć w galerii na końcu newsa.

Być może Sony zostawiło sobie jednego asa w rękawie i w odpowiednim czasie ogłosi, że funkcja tworzenia kopii zapasowych znajdzie się jednak w łatce Yukimura. Z drugiej strony może być i tak, że wymaga dopracowania i została przesunięta na kolejną aktualizację.

A tak swoją drogą – macie tak mało miejsca na dyskach PS4, że coś takiego by się Wam przydało?

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

10 Shares
Share10
+1
Tweet