Sony majstruje przy nowej marce? PS5 ma dostać przerażający horror (pogłoska)

0 komentarzy

Jeden z informatorów twierdzi, że prace nad nowym IP już trwają i może to być horror, nad którym czuwa sam Hideo Kojima. Naturalnie, gra ma powstawać już z myślą o PS5.

Emre Kaya to jeden z insider’ów, który koncentruje się głównie na wiadomościach związanych z uniwersum DC i Batmanem, ale wydaje się, że ma także pewne źródła w Sony. Informator donosi, że całkowicie nowa marka (z gatunku horroru) jest w przygotowaniu i zmierza na PS5.

Oto treść tweeta: Wiem, że normalnie nie piszę o grach (z wyjątkiem rzeczy związanych z Batmanem), ale dowiedziałem się, że Sony pracuje obecnie nad nowym horrorowym IP. Ciekawe … # PS5 #Playstation

Jak widzicie, nie padło tutaj wprost, że mowa o grze na PS5, lecz użyty hasztag ewidentnie na to wskazuje. W kolejnym wpisie Emre Kaya dodał, że gra jest nadzorowana przez bardzo szanowanego reżysera horrorów, dodając do tweeta gifa z Hideo Kojimą. Od razu zaznaczył jednak, że nie ma pojęcia, czy Kojima jest powiązany z powstającym horrorem, lecz ma taka nadzieję.

Wcale jednak nie zdziwimy się, jeśli nad IP rzeczywiście czuwa Kojima. Deweloper zakończył pod koniec zeszłego roku prace nad Death Stranding i jasno sugerował, czym chce się teraz zająć. Twórca pisał na Twitterze, że podczas pracowania nad P.T. (demo skasowanego Silent Hills) oglądał tajski horror The Eye, lecz film był tak straszny, że nie dotrwał do końca. Kojima powrócił do skończenia The Eye, żeby obudzić w sobie horrorową duszę i stworzyć najstraszniejszy horror w historii gier.

A skoro już o Kojimie i marce Silent Hill wspomnieliśmy, pikanterii najnowszym doniesieniom dodają pogłoski dosłownie z wczoraj, według których powstają dwie nowe części serii – Silent Hill “soft-reboot” i Silent Hill w stylu Until Dawn. Pamiętajcie też, że pod koniec zeszłego roku pojawiły się spekulacje, jakoby to właśnie Hideo Kojima miał zająć się nową odsłoną Silent Hill: Pisaliśmy wówczas, że Hideo Kojima i Konami prowadzą rozmowy dotyczące nowej części Silent Hill. Ponoć Kojima Productions ma mieć wolną rękę, jeśli chodzi o stworzenie tytułu, a Konami będzie miało jedynie wpływ na wybór głównej postaci (i nie będzie to Norman Reedus).

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się