Sony dogadało się z Epic Games. Będzie wydawać gry na PC!

To spory przełom w działalności Sony. Czy oznacza zmiany w branży?

Sony wyda grę poza swoją konsolą. Padło na PC i platformę Epic Games (twórcy między innymi Fortnite). Mowa o produkcji ReadySet Heroes, która została wcześniej zapowiedziana wyłącznie na PlayStation 4. Premiera gry będzie miała miejsce 1 października, w tym przypadku także na PC.

ReadySet Heroes może nie jest wielką produkcją, ale współpraca wydawnicza z Epic Games pokazuje sporą zmianę podejścia japońskiego giganta. Ciekawe, jakie będą kolejne gry, które ukażą się na tej platformie. Nie liczymy tutaj na znane gry AAA od Sony, pokroju the Last of Us, Uncharted, czy God of War.

Czym jest ReadySet Heroes?

Tnij, siecz i rzucaj zaklęcia w wycieczce do lochów, podczas której zgładzisz potwory, unikniesz pułapek i zgarniesz wzmacniające cię łupy. Haczyk? Druga drużyna robi dokładnie to samo, co oznacza, że ten kto jako pierwszy dotrze do końca lochu, uruchamia ostateczne wyzwanie – mogą to być wyścigi ślimaków albo walka na arenie “każdy na każdego”. Tak czy inaczej, na placu boju pozostanie tylko jedna drużyna.

Czekają na ciebie zamki pełne złota, nawiedzone cmentarze i wulkaniczne jaskinie. Brzmi fajnie? Czekamy do października.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: