Skate 4 zmienia nazwę. Zagramy za darmo, gra ma być free-to-play

Skate 4 to teraz skate. Gra ma być w pełni darmowa dla każdego
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Fani deskorolkowych zmagań mogą już teraz zapisywać się na testy gry. Przy okazji premiery w Skate 4 zagra jednak każdy – tytuł będzie darmowy.

Skate 4 niedawno dostało nowy pokaz rozgrywki, choć częściowo utrzymany w dość luźnym tonie. Tytuł i tak wygląda całkiem ciekawie, a fani coraz bardziej zacierają ręce, aby móc pograć w oczekiwaną produkcję. No i jest na co czekać, bo tym razem nowy Skate ma ukazać się również na PC. Jakby tego było mało… kompletnie za darmo!

Twórcy potwierdzili właśnie rewelacyjną wiadomość. Electronic Arts zamierza wydać nową część popularnej serii w formie free-to-play na każdą platformę – PlayStation, Xbox oraz PC. Oznacza to, że żaden gracz nie będzie musiał wydawać na nią pieniędzy. Twórcy mają jednak kilka założeń, które zobowiązali się spełnić. Obiecują m.in. brak pay-to-win. Najwyraźniej chcą ominąć kontrowersje, z jakimi spotkało się choćby Diablo Immortal.

Deweloperzy z Full Circle obiecują także brak paywalla blokującego dostęp do map czy części map. Wszystko ma być dostępne i otwarte dla każdego gracza. Nie pojawią się również płatne loot boxy (uff!) ani wszelkie inne ulepszenia, które mogłyby ułatwiać grę. Teoretycznie oznacza to, że Skate 4 zaoferuje wyłącznie mikropłatności kosmetyczne.

No właśnie – nie do końca Skate 4, bo deweloperzy oficjalnie potwierdzili nowy tytuł gry. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, produkcja nosi teraz nawę „skate.” – po prostu, lecz z kropką. Twórcy tłumaczą to tym, iż nie jest to remake, reboot czy remaster, a zupełnie nowa platforma, która ma być rozwijana przez wiele kolejnych lat; to po prostu „skate, kropka”, jak mówią autorzy gry.

Do tego wszystkiego warto wspomnieć o tym, iż skate. ma oferować cross-play i cross-progresję, co oznacza, że każdy posiadacz gry będzie mógł ze sobą grać. Przejście z PC na PS5 również nie zresetuje naszego postępu. W tym miejscu zapiszecie się na testy gry. Tylko do premiery!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie