Zapowiedź nowego Silent Hill już blisko? Tak wskazuje tajemniczy filmik

Silent Hill
Newsy PC PS5 Xbox Series

W sieci znów wrze na temat nowej odsłony Silent Hill. Tym razem internet obiegł ciekawy filmik mający być… zapowiedzią zapowiedzi kolejnej części cyklu horrorów Konami.

Na japońskich forach związanych z gamingiem pojawił się krótki teaser mający pochodzić ze spotkania z inwestorami Konami. Filmik wygląda jak stworzone na kolanie intro youtubera, które zawiera symbol Halo of the Sun z serii Silent Hill oraz napis informujący o zapowiedzi mającej odbyć się już 12 lipca. Z całości można wywnioskować, że Konami zaprezentuje nową odsłonę swojej serii horrorów już za nieco ponad tydzień.

Choć powyższy filmik wygląda jak pospiesznie wykonany fejk, warto zwrócić uwagę, że mowa tu o grze Konami. Tego samego Konami, które postanowiło w ostatniej chwili zrezygnować z pokazu swoich gier na E3 2021 i dało zielone światło Metal Gear Survive, a to tylko wierzchołek góry lodowej wpadek tej firmy. Kiepskiej jakości „zapowiedź zapowiedzi” na spotkaniu z inwestorami nie brzmi więc tak nieprawdopodobnie.

Oczywiście tradycyjnie przypominam, aby do tego typu doniesień podchodzić z odpowiednim dystansem, a w szczególności teraz, kiedy mówimy tu o dość przeciętnej jakości materiale z przecieku. Autentyczność powyższego przecieku będziemy mogli zweryfikować dopiero 12 lipca.

Powstanie nowej odsłony (lub odsłon) Silent Hill zdaje się być niemal pewne. Niedawno do sieci wyciekły zrzuty ekranu z jednej z gier rzekomo osadzonych w uniwersum marki, a doniesienia o wskrzeszeniu cyklu potwierdził również reżyser filmowych adaptacji gier. Jeśli nie jesteśmy świadkami wielkiej kulminacji zbiegów okoliczności i sprawnie przygotowanych fejków, fani SH chyba wreszcie doczekają się nowej gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie