Nowy Silent Hill ma zostać pokazany już niebawem? Na to wskazują poszlaki

Silent Hill z prezentacją we wrześniu? Na to wskazują nowe poszlaki
Newsy PC PS5 Xbox Series

Znany insider DuskGolem przypuszcza, że nowy Silent Hill zostanie zaprezentowany na Tokyo Game Show 2022. Wydarzenie odbędzie się już we wrześniu.

Kolejny odcinek sagi „czekamy na nowego Silent Hill”. Ku przypomnieniu – plotki o kolejnej odsłonie serii odżyły po trafieniu do internetu rzekomych materiałów ze wspomnianej gry. Co ciekawe, tych ma powstawać parę. Za jedną niby odpowiada polskie Bloober Team (remake Silent Hill 2), druga to mniejszy, poboczny projekt, a trzecia – pełnoprawna kontynuacja. Kto ją robi? No cóż… Team Silent/ Kojima/ inny japoński deweloper – poszlak jest wiele.

Dużo tych plotek o nowych Silent Hill

Teraz temat powrócił i to za sprawą popularnego źródła plotek o grach-horrorach. Znany insider DuskGolem jakiś czas temu zrezygnował z bycia leakerem, ale średnio mu to wychodzi, bo regularnie wrzuca swoje przypuszczenia. Tym razem na forum ResetEra poruszył temat nowego SH. Jego zdaniem prezentacja powinna być już niebawem, czyli nawet we wrześniu.

DuskGolem zaznacza, że nie jest to końca „przeciek”, co bardziej „przypuszczenie”. Jego zdaniem lista obecnych deweloperów i wydawców na Tokyo Game Show 2022 pokazuje, że mają pojawić się wszyscy rzekomo zaangażowani w tworzenie którejś z gier SH. Osobiście ciężko mi w to uwierzyć, bo TGS nie jest raczej zbyt popularnym wydarzeniem wśród zachodnich odbiorców, ale wszystko zależy od tego, kto nad tytułem rzeczywiście pracuje.

Prawdopodobnie nie powinienem nic mówić, ponieważ obecnie nie wiem, kiedy gra zostanie ujawniona. Więc potraktujcie to jako spekulacje, bo to nie jest przeciek, tylko moje spekulacje. Po prostu mam większy wgląd w to, co jest tworzone niż opinia publiczna w tym momencie (więcej niż dzielę się publicznie, dużo więcej w rzeczywistości). Ale jestem naprawdę podejrzliwy w stosunku do Tokyo Game Show, biorąc pod uwagę listę wystawców, która została opublikowana, oraz niektóre z firm biorących udział.

– zaznacza na forum ResetEra DuskGolem

Niektóre gry miały już się ukazać

Zdaniem byłego leakera Konami planowało zapowiedzieć nową część w trakcie E3 2021. Firma jednak zrezygnowała ze swoich planów. Ponoć przedstawione w internecie przez Golema screeny i artworki pochodzą z mniejszego projektu SH. Ten oryginalnie miał zadebiutować w październiku 2021 roku, a od początku tamtego roku zwiastun miał być już gotowy. Z różnych względów (także przez COVID) zrezygnowano z tego planu, a data premiery uległa zmianie. „Większy” Silent Hill miałby trafić do graczy już na zimę 2022 roku. To raczej też się nie wydarzy, wszak do tej pory nie usłyszeliśmy nic o grze oficjalnie. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż Sony wciąż w jakiś sposób angażuje się w projekt. No to ten… pozostaje czekać. I trwać w naszym własnym Cichym Wzgórzu. Tokyo Game Show 2022 odbędzie się w dniach 15 – 18 września.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie