Sony kupiło markę Silent Hill i robi grę na PS5? Konami komentuje pogłoski

W ostatnim czasie trochę się pisało o ewentualnym powrocie serii Silent Hill, która miałaby zawitać na PS5. Konami przekreśla pogłoski, ale mówi jednocześnie, że coś w temacie się kręci.

Niedawno w sieci pojawiły się plotki, jakoby Sony kupiło markę Silent Hill i powierzyło pracę nad nową grą z serii studiu Kojima Productions. Tytuł miałby wylądować ekskluzywnie na PlayStation 5. Serca wielu fanów horrorów zabiły mocniej, lecz czy to prawda?

Serwis RelyOnHorror postanowił zapytać Konami, czy pogłoski o odrodzeniu Silent Hill mamy brać na serio. Przedstawiciel firmy na region Ameryki Północnej odpowiedział: Jesteśmy świadomi wszystkich plotek i doniesień, ale możemy potwierdzić, że nie są one prawdą. Wiem, że nie jest to odpowiedź, jakiej fani oczekują.

Zatem dano nam do zrozumienia, że Sony nie kupiło marki Silent Hill i następna gra nie będzie dostępna wyłącznie na PS5. Redaktor wspomnianego portalu postanowił drążyć temat i poprosił Konami o doprecyzowanie, które konkretnie plotki są fałszywe – czy te głoszące, że nad grą pracuje Kojima Productions, czy może wszystko odnośnie powrotu serii to fake? Niestety, jak na pierwszego maila Konami odpowiedziało w ciągu godziny, tak na drugiego nie raczyło odpowiedzieć nawet słowem.

W pierwszej wiadomości przedstawiciel Konami zaznaczył jednak: Nie oznacza to, że całkowicie zamykamy drzwi tej serii, ale nie powróci ona w sposób, w jaki jest to opisywane.

I tutaj pytanie i kolejne obawy – czy nowy Silent Hill będzie grą mobilną? Z pewnością nie tego oczekuje większość z nas.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.