Silent Hill od Polaków to jednak nie remake? Szef studia zdradza ciekawy szczegół

Silent Hill - piramidogłowy
PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Przecieki z paru źródeł wskazują, że w produkcji znajduje się kilka gier Silent Hill, w tym remake SH2 od Bloober Team. Do plotek odniósł się prezes studia.

Piotr Babieno stwierdził, że Bloober Team ceni sobie relacje z partnerami i na ten moment nie ma nic konkretnego do powiedzenia w sprawie nowych projektów zespołu. Studio zapowie swoje nowe gry tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Nie możemy komentować niczego, co robimy, ponieważ oczywiście cenimy sobie nasze relacje z partnerami. Dlatego nie możemy nic powiedzieć. Ogłosimy nasze przyszłe projekty tak szybko, jak tylko będziemy mogli. Wtedy dowiecie się znacznie więcej. [W tym momencie Piotr Babieno miał zachichotać – przyp. aut. ]. Oficjalnie.

– powiedział prezes Bloober Team, Piotr Babieno, w rozmowie z IGN

Ciekawsza jest jednak dalsza część wypowiedzi prezesa Bloober Team. Zasugerował on bowiem, że Bloober chce opowiedzieć własną historię bazując na marce, do której prawa pozyskało od Konami.

Silent Hill od Bloober Team może nie być odświeżeniem

Piotr Babieno zaznaczył, że choć Bloober pracuje nad markami należącymi do zewnętrznej firmy (lub firm), kładzie spory nacisk na autorskie pomysły. Wiele wskazuje więc na to, że jeśli polskie studio faktycznie dłubie przy Silent Hill, to nie przygotowuje „tradycyjnego” remake’u.

Powiedziałbym, że trudno jest pracować z kimś, kto jest właścicielem marki, nad którą się pracuje, ale zawsze rozmawiamy z tymi licencjodawcami, mówiąc im: „Chłopaki, chcielibyśmy skorzystać z waszej licencji, ale chcielibyśmy opowiedzieć naszą własną historię”. Jeśli nie będziemy mogli opowiedzieć własnej historii, jeśli nie będziemy mieli swobody twórczej, to nie ma sensu, bo Bloober Team nie zrobi świetnej gry. Jeśli jesteś w więzieniu, nie będziesz mógł latać. Dlatego staramy się tworzyć tylko te tytuły, w których czujemy, że „OK, to będzie gra Bloober Team, a nie kogoś innego”. Więc nawet jeśli chodzi o projekt, o którym nie możemy mówić, to i tak będzie to tytuł Bloober Team.

– kontynuował

Przypominam, że seria Silent Hill otrzymała już pewne niestandardowe odświeżenie, a mianowicie odsłonę Shattered Memories. Choć gra bazowała na pierwszej części cyklu, ostatecznie opowiadała inną historię i prezentowała świeże rozwiązania. Nie był to remake ani port, a swoiste przeobrażenie starszej gry w coś zupełnie nowego ze znajomymi wątkami. Nie zdziwiłbym się, gdyby przewijający się w plotkach remake Silent Hill 2 od Bloober Team był czymś podobnym.

Oczywiście trzeba jasno zaznaczyć, że doniesienia wspominające o remake’u od Bloober nie są niczym oficjalnym. Choć wieści te potwierdza kilka wiarygodnych źródeł, na ten moment musimy zaczekać na bardziej konkretne stanowisko krakowskiego zespołu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie