Pierwszy zwiastun Sherlock Holmes The Awakened wręcz ocieka klimatem twórczości Lovecrafta

Sherlock Holmes The Awakened dostało pierwszy zwiastun
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Zapowiedziane niedawno Sherlock Holmes The Awakened dostało właśnie pierwszy zwiastun, a przy okazji ujawniono wiele nowych szczegółów. Gra została też błyskawicznie ufundowana na Kickstarterze.

Trailer gry nie jest długi, ale za to ma niesamowity klimat, który od razu kojarzy się z twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta. Jeśli cała gra utrzyma taką atmosferę, to jestem z miejsca kupiony.

The Awakened to remake produkcji z 2006 roku, choć będzie prawie zupełnie nową grą. Twórcy przygotowują ten tytuł od podstaw na Unreal Engine 4, a poza odnowioną rozgrywką zadbali też o odświeżoną historią z dodatkowymi wątkami. Nie zabraknie też świeżych rozwiązań, w tym dodatkowych misji pobocznych i nowych mechanik rozgrywki.

Rozgrywka ma toczyć się w w czterech różnych półotwartych lokacjach z ośmioma głównymi sprawami do rozwiązania. Jeśli chodzi o historię, dostaniemy tu swoisty crossover twórczości Conana Doyle’a i Lovecrafta. Frogwares ujawniło też, że produkcja zaprezentuje nam pierwszą wspólną sprawę Sherlocka i Watsona.

Sherlock Holmes The Awakened ma zadebiutować już w lutym 2023 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie