Ukraińskie studio dokończyło DLC do gry w trakcie wojny. Wyjaśniają, jak tego dokonali

Sherlock Holmes_ Chapter One cover art
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Frogwares to ukraińskie studio znane m.in. z serii gier Sherlock Holmes. Do najnowszej pozycji, Sherlock Holmes: Chapter One, wydali właśnie dodatek.

Wojna w Ukrainie trwa, ale niektórzy nie porzucają pracy, choć studio daje im pełną swobodę wyboru.

Sherlock Holmes: Chapter One dostał DLC, pomimo trwającej wojny

Najnowsza gra z serii Sherlock Holmes ukazała się udaną pozycją, szczególnie dla fanów legendarnego detektywa. W obliczu zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę gracze mogli myśleć, że twórcy pójdą drogą m.in. GSC Game World i wstrzymają pracę. Tak się jednak nie stało, a deweloperzy, mimo trwającej wojny, wydali niedawno nowe DLC do gry.

Udało im się to dzięki pomocy zewnętrznych oddziałów z Irlandii. Dodatek M For Mystery dostępny już teraz na wszystkich platformach, na których ukazała się podstawowa wersja gry. Przy okazji dość zaskakującego ogłoszenia, szef studia, Wael Amr, wystosował oświadczenie. Porusza w nim aktualną sytuację w swoim kraju. Wyjaśnia także przyszłość kijowskiego dewelopera.

Jak wiecie, Ukraina jest uwikłana w straszliwą wojnę z Rosją, co oczywiście ma wpływ na życie milionów ludzi, w tym członków naszego zespołu. Mówiąc prościej, teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy utrzymać studio przy życiu i funkcjonować najlepiej, jak potrafimy. Nikt w zespole nie musi pracować, pracują tylko ci, którzy mogą i chcą. Niektórzy z członków zespołu zostali pełnoetatowymi wolontariuszami w akcjach humanitarnych w całym kraju. Inni dołączyli do sił obronnych. Pozostali przebywają w różnych, bezpieczniejszych miejscach za granicą lub w całym kraju i udostępnili swój czas do pracy zdalnej. Wszystkim tym osobom z zespołu nadal płacimy. Na tych, którzy walczą lub są wolontariuszami, każde miejsce w zespole będzie czekało na nich po zakończeniu wojny.

– wyjaśnia szef studia w komunikacie na Twitterze

Zaznacza także, że Frogwares wciąż pozostaje niezależnym deweloperem, a kwestia jego istnienia zależy w dużej części od fanów. Warto więc zapamiętać, że twórcy mimo tylu przeciwności starają się zarówno zapewnić swobodę swoim pracownikom, jak i dostarczać graczom kolejne produkty. To naprawdę godny podziwu gest, a twórcy z pewnością zasługują na nasze wsparcie, szczególnie jeżeli w ich grach spędziliśmy sporo godzin.

Jednocześnie zaznaczono, iż Sherlock Holmes: The Devils’ Daughter z 2016 roku pojawi się także na Nintendo Switch. Premiera zaplanowana jest na 7 kwietnia, a tytuł dostępny jest już teraz w eShopie. Co więcej, posiadaczy wcześniejszych gier Frogwares na tę platformę mogą liczyć na 10% rabatu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie