Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 komentarzy

Serial Wiedźmin Netflixa. Yennefer na castingu. Zobaczcie aktorki!

Castingi do serialu Wiedźmin Netflixa ruszyły pełną parą i tak jak mogliśmy się spodziewać, w sieci pojawiły się nagrania z przesłuchań. Konkretnie – możemy zobaczyć castingi na Yennefer, w których dwie aktorki wypowiadają kwestie przygotowane dla czarodziejki. Ciekawe, czy któraś z nich zostanie serialową Yennefer. Serial Wiedźmin Netflixa w końcu nabiera rozpędu!

Na początku lipca producentka odpowiadająca za serial Wiedźmin Netflixa, czyli Lauren S. Hissrich, podkreśla na Twitterze, że castingi do ruszają wkrótce. Wszystkie pytania w stylu, kto powinien zagrać Geralta? Lauren z góry ukróciła zaznaczając, że nie puści pary z ust. Castingi jednak już ruszyły i mamy pierwsze przecieki. Co prawda nie chodzi o Geralta, lecz inna bardzo ważną postać uniwersum – Yennefer z Vengerbergu.

Serial Wiedźmin Netflixa – Yennefer – castingi

W sieci wylądowały filmiki prezentujące pierwsze przesłuchania do roli Yennefer w serialu Wiedźmin Netflixa. Kolejne filmiki są blokowane, zatem nie wiemy, czy poniższe materiały wytrzymają zbyt długo. W razie czego, zaraz nad nimi wrzucamy galerię z aktorkami, które brały udział w przesłuchaniach. Oczywiście nie wiemy, ile takich pań pojawiło się na castingach. Do internetu przesiąknęły dwie możliwe kreacje Yenn – Belçim Bilginz Turcji oraz Katie K.

Przypominamy, że twórcy serialu Wiedźmin nie inspirują się wizerunkami postaci przedstawionymi w grze Wiedźmin 3 od CD Projekt RED, choć ciężko nie patrzeć na aktorki przez pryzmat growej Yennefer.Castingi nie zawierają spoilerów z serialu Wiedźmin!

Normalnie, podczas castingu, aktorzy odgrywają sceny za scenariusza odcinka pilotażowego. Ponieważ jednak w przypadku serialu Wiedźmin dane będą przesyłane na cały świat (co oznacza wiele e-maili), istnieje ryzyko wycieku danych, czego Netflix sobie nie życzy. – Dlatego sztab scenarzystów stworzył zupełnie nowe sceny dla naszych głównych bohaterów. Zostały one napisane w celu zilustrowania dokładnego tonu, wibracji, głębi i emocjonalnego rezonansu, którego oczekujemy od Geralta i przyjaciół – podkreśla Lauren S. Hissrich.

Producentka zaznacza, że jeśli w najbliższych tygodniach natkniecie się w internecie na opisy scen z serialu Wiedźmin, zapewne będą one prawdziwe, lecz pozbawione jakichkolwiek spoilerów, ponieważ powstały wyłącznie na potrzeby castingów.

Serial Wiedźmin Netflixa – premiera

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin Netflixa zaoferuje nam osiem odcinków, lecz jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość, aż wszystko zobaczymy. Tomasz Bagiński potwierdził w zeszłym tygodniu na łamach portalu Spider’s Web, że premiera jest jeszcze odległa.

Jestem jednym z producentów wykonawczych i śledzę to, co się dzieje, mam kontakt z ludźmi, którzy przy nim pracują. Praca przy serialu to jest praca zespołowa, nie mogę powiedzieć, że mój wpływ gwarantuje ten jeden jedyny i właściwy sposób odczytania powieści. Showrunnerem serialu jest Lauren Hissrich, która bardzo poważnie podchodzi do tego tematu i wykonała dokładny research. W jej zespole jest wielu ludzi, którzy siedzą w książkach Sapkowskiego, zgłębiają tę kulturę. Jestem bardzo dobrej myśli, chociaż oczywiście zobaczymy, jak to wyjdzie za półtora roku, czyli wtedy, gdy ten serial trafi na ekrany – mówi Tomasz Bagiński.

Ze słów Bagińskiego wynika zatem, że serial Wiedźmin Netflixa zadebiutuje na przełomie 2019/2020 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%